ابیگل جانسون یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران شخصی و مدیر شرکت fidelity و هفتمین زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۹ به‌عنوان بانوی اول مدیریت مالی در آمریکا شناخته می‌شود.

ابیگل جانسون، بانوی اول مدیریت مالی آمریکا

به گزارش کارآفرین نیوز، در طول تاریخ بشر همواره افرادی بوده‌اند که ایده‌های فوق‌العاده در ذهن خود داشته‌اند، با این‌وجود فقط تعداد اندکی از این افراد با پشتکار، انگیزه و اعتمادبه‌نفس خود توانسته‌اند، ایده‌های خود را محقق ساخته و به موفقیت بزرگی دست یابند. در سلسله گزارشات «موفق‌ترین زنان کارآفرین» از بانوانی خواهیم گفت که با گام‌های کوچک مسیر زندگی خود را آغاز کرده‌اند و سپس بااراده قوی در مسیر موفقیت گام برداشتند. کارهای بزرگی که در خبرگزاری‌های متعدد منعکس و اصول حرفه‌ای زندگی و مدیریتشان سرفصل دوره‌های آموزشی گردید. کارآفرینانی که الگویی برای همه مردم به‌خصوص بانوان جهان شدند.

ابیگل جانسون (Abigail Johnson) در سال ۱۹۶۱ در بوستون امریکا متولد شد. دو نسل قبل‌تر از تولد او، خانواده او در سال ۱۹۴۹ صندوق سرمایه‌گذار فیدلیتی را بنیان‌گذاری کردند و در سال ۱۹۷۷ زمانی که ابیگل در دوره نوجوانی و جوانی بود، پدربزرگ وی بازنشسته و پدر او، ادوارد جانسون سوم، مسئولیت شرکت را برعهده گرفت.

ابیگل جانسون، بانوی اول مدیریت مالی آمریکا

جانسون در مدرسه باکینگهام براون اند نیکولز تحصیل‌کرده و پس از دوران دبیرستان در سن ۱۸ سالگی به‌عنوان کارآموز وارد کسب و کار خانوادگی خود شد. او در بخش خدمات مشتری، مسئول پاسخگویی به تلفن‌ها بود و اندکی بعد به دلیل تحصیل از محیط کار در شرکت دور شد. او ابتدا سراغ هنر رفت و در سال ۱۹۸۴ از دانشگاه ویلیام اسمیت فارغ‌التحصیل شد.

جانسون اولین مسئولیت کاری خود در شرکت فیدلیتی این‌گونه توصیف می‌کند: مسئولیتم این بود که فرم پر کنم و اطلاعات نقل و انتقالاتی که مورد نیازشان بود را به‌درستی ثبت کنم. این کار کاملاً ابتدایی بود اما باعث شد که درک کنم، مسئولیت چیزهایی که در زندگی مردم اهمیت دارد را بر عهده داشته باشم و اطمینان حاصل کنم که این امور همیشه به‌درستی و با دقت انجام می‌شوند.

پس از فارغ‌التحصیلی به‌عنوان مشاور در شرکت Booz Allen Hamilton که یک شرکت مشاوره مهندسی بود مشغول به کار شد. او هم‌زمان تحصیل در رشته MBA در دانشکده کسب و کار هاروارد را آغاز کرد و در سال ۱۹۸۸ فارغ‌التحصیل شد و پس از آن به شرکت خانوادگی خود پیوست.

ابیگل جانسون ابتدا یک تحلیلگر سطح پایین سرمایه و مسئول انتخاب بودجه تجهیزات صنعتی بود اما پس از مدتی به پست مدیریت پورتفولیو پروژه (PPM) منصوب گشت و تا سال ۱۹۹۷ در این مسئولیت حضور داشت. علاوه بر این در سال ۱۹۹۴ دستیار مدیر شرکت نیز شد.  

در سال ۱۹۹۵ پدر ابیگل، سهم بزرگی از سهام خود را به دخترش واگذار کرد، همین امر سبب شد که بیشترین سهام شرکت در اختیار او قرار گیرد.

جانسون در سال ۱۹۹۷ مدیریت اجرایی بخش تحقیقات را برعهده گرفت و در سال ۱۹۹۸ به مقام نائب رئیسی ارشد شرکت ارتقا یافت. او در سال  ۲۰۰۱ توانست با سرمایه‌گذاری شخصی یک کارخانه بزرگ صنعتی را افتتاح کند و سومین فرد قدرتمند امریکا در زمینه سرمایه‌گذاری شخصی معرفی شد و نامش در کنار نام پدر او و رونالد رینالد قرار گرفت. همچنین وی در سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ مدیر دارایی شرکت فیدلیتی نیز بود.

در سال ۲۰۱۴ وی به‌عنوان مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری منصوب شد و دو سال بعد با کنار رفتن پدرش، مدیرعامل دومین شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری در ایالات متحده شد. تحت مدیریت وی ارزش سهام شرکت رشد ۲۶ درصدی را تجربه کرد. و به رکورد ۳.۲ تریلیون دلار رسید.

ابیگل جانسون، بانوی اول مدیریت مالی آمریکا

در حال حاضر زمینه کاری شرکت FIDELITY INVESTMENTY فعالیت‌های مالی و اعتباری بوده و حضوری فعال در رسانه‌ها و هم چنین سرویس‌های حمل‌ونقل نیز دارد. سرویس اتوبوس‌رانی بین‌شهری هم اکنون تحت‌نظر این کمپانی فعالیت دارد و آژانس‌های کاریابی بسیاری نیز هستند که با مجوز این شرکت مشغول فعالیت هستند.

تا قبل از رسیدن به مدیرعاملی تمام تمرکز ابیگل متمرکز بر کار بود و هیچ حضوری در رسانه‌ها نداشت. به دلیل اینکه از جوانی در شرکت خانوادگی خود حضور داشت و مسئولیت‌های متفاوت را تجربه کرده بود، به زیروبم فیدلیتی آگاهی داشت و  توانست انقلابی در شرکت انجام داده و ثروت خود را که در سال ۲۰۱۷ ۷.۸ میلیارد دلار بود به بیش از ۲۲ میلیارد دلار برساند و در حال حاضر نهمین زن ثروتمند جهان شناخته می‌شود.

همچنین جانسون که تا سال ۲۰۰۸ بخش خدمات بازنشستگی فیدلتی را اداره می‌کرد، به‌عنوان عضو کمیته تنظیم بازارهای سرمایه آمریکا و به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره انجمن اوراق بهادار و بازارهای مالی مشغول به فعالیت است. او اولین و تنهاترین زنی بوده که توانسته در هیئت‌مدیره انجمن خدمات مالی حضور داشته باشد.

ابیگل جانسون از سال ۲۰۱۷ تا به امروز همواره در لیست ده زن قدرتمند جهان که از سوی مجله forbes اعلام می‌شود، حضور داشته است. او در سال ۲۰۲۰، نهمین زن قدرتمند جهان معرفی شده است.

ابیگل جانسون، بانوی اول مدیریت مالی آمریکا

درس های طلایی از ابیگل جانسون

هر روز باید با انرژی تازه و ایده‌های نو از خواب برخیزید تا بتوانید نقشی در هل دادن سازمان به‌سوی جلو داشته باشید.

خیلی‌ها به شما پند و اندرز می‌دهند و بسته به اینکه چقدر خوب شما را می‌شناسند این نصیحت‌ها ممکن است درست یا نادرست باشند. فقط خود شما هستید که می‌دانید چه چیزی برایتان خوب است.

مهم نیست که رتبه‌ی شما در یک سازمان تا چه اندازه بالا است، مهم این است که چقدر خوب کار می‌کنید

حتی کاهش ناچیز خطاها و انجام مجدد کارها می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در موفقیت داشته باشد.

از ایده‌های تازه برای پیشبرد سازمان خود استفاده کنید.

اگر همه چیز خوب پیش نمی‌رود، باید توقف کنید و تصمیم درست دیگری اتخاذ کنید.

زنان باید بدانند که می توانند سرمایه گذاران موفقی باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =