کمیسیون نظارت بر بازارهای مالی و اوراق بهادار اروپا به معامله گران هشدار داده که رمز ارزها دارای ریسک معاملاتی بسیار بالایی هستند و با توجه به بی‌قانون بودن بازار، این احتمال وجود دارد که سرمایه گذاران همه پول خود را از دست بدهند.

هشدار نهاد مالی اروپا به معامله‌گران رمز ارزها

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از خبرگزاری تاس، قیمت بیت کوین پس از افزایش در اوایل ماه جاری اکنون در حال کاهش است. در تاریخ ۱۳ مارس، قیمت این ارز رمز پایه از ۵۹ هزار دلار فراتر رفت و بالاترین قیمت تاریخی خود را به ثبت رساند اما تا یک روز پیش تر در معاملات روز جمعه تا حدود ۵۲ هزار و 800 دلار معامله شده است.

برخی کارشناسان اقتصادی پس از رشد شدید قیمت بیت‌کوین پیش بینی کرده بودند قیمت این رمز ارز به زودی نزولی شود، شاید ریزش‌های کنونی بیت‌کوین نشانه‌هایی از این اتفاق باشد.
بانک‌های مرکزی و مراکز سیاست‌گذار مالی همواره در صف اول هشدار دهندگان درباره سرمایه گذاری در این بازار بودند، کمیسیون نظارت بر بازارهای مالی و اوراق بهادار اروپا اخیرا در گزارشی به معامله گران هشدار داده است که ارزهای دیجیتالی دارای ریسک معاملاتی بسیار بالایی هستند و با توجه به بی قانون بودن بازار، این احتمال وجود دارد که سرمایه گذاران همه پول خود را از دست بدهند. در ادامه این گزارش آمده است با وجود ورود بانک های مرکزی در سراسر جهان به عرصه رمز ارزها، ارزهای فعلی بازار، پرریسک هستند و علاوه بر آن مصرف بالای شبکه برق این رمزارزها نگرانی‌های محیط زیستی ایجاد کرده است.
 

منبع: سیتنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =