تهران در رنکینگ جهانی استارتاپ ها با سقوط ۱۷۴ پله‌ای، در جایگاه ۵۱۲ از بین ۱۰۰۰ شهر دنیا قرار گرفت.

رتبه تهران در رنکینگ استارتاپ ها سقوط کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، جدیدترین گزارش سالانه از کیفیت و کمیت کسب‌وکارهای استارتاپی جهان که تحت عنوان شاخص اکوسیستم استارتاپی منتشر شده حاکی است آمریکا از بین ۱۰۰ کشور در صدر فهرست قرار دارد و جذاب‌ترین صنایع برای راه‌اندازی استارتاپ ها معرفی شده است.

درحالی که نام ایران حتی در میان ۱۰۰ کشور برتر برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای استارتاپی نیست، تهران با ۱۷۴ پله سقوط، در جایگاه ۵۱۲ میان هزار شهر برتر از نظر فضای اکوسیستم استارتاپی قرار گرفته است.

با وجود آنکه در سال‌های اخیر استارتاپ های ایرانی رشد قابل قبولی را تجربه کرده بودند، اما پس از دشواری‌های تحریم، کاهش سرمایه‌گذاری‌های خارجی و پاندمی کرونا، تنها تعداد معدودی از استارتاپ های بزرگ توانسته‌اند دوام آورند که البته همین تعداد معدود نیز با چالش‌هایی چون تامین سرمایه، ورود به بورس و... مواجه اند.

مرکز پژوهشی «استارتاپ بلینک» که در زمینه مطالعات جهانی اکوسیستم استارتاپی فعالیت می‌کند، گزارش سالانه خود را از شاخص جهانی اکوسیستم استارتاپی که به بررسی وضعیت هزار شهر و ۱۰۰ کشور برتر می‌پردازد، به‌روزرسانی کرده است.

این گزارش به رتبه‌بندی اکوسیستم‌های استارتاپی شهرها و کشورهای جهان براساس کمیت، کیفیت و محیط کسب‌وکار این محیط می‌پردازد.

از جمله بارزترین نکات این گزارش می‌توان به تداوم صدرنشینی پرقدرت آمریکا و رشد چشمگیر چین در شاخص‌های مورد بررسی این گزارش اشاره کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =