روز گذشته بیشتر شاخص های مهم بورسی در مسیر صعودی باقی ماندند، در این بین بورس هنگ کنگ با ۲.۴۶ درصد افزایش، بالاترین رشد را در میان بورس های جهانی تجربه کرد.

بورس های جهانی در مسیر صعود

به گزارش بلومبرگ، در آماری خوب و امیدوارکننده، میزان فروش خانه های جدید آمریکا طی ماه جولای (تیر)  نسبت به ماه قبل خود ۱.۰ درصد بیشتر شده که این رشد می تواند باعث تقویت رشد اقتصادی در ماه های بعدی شود. این رقم هم چنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز ۲.۴ درصد بیشتر  شده است. این افزایش محسوس تقاضا همچنین باعث رشد قیمت مسکن در بزرگ ترین اقتصاد جهان شده است.

ماه آگوست (مرداد) در مجموع، برای بورس های آمریکا ماه خوبی بود و با وجود برخی روزهای قرمز، شاخص های بورسی تحت تاثیر اخبار مثبت مربوط به واکسیناسیون کرونا و احتمال توقف سیاست انبساطی فعلی بانک مرکزی قرار گرفتند. شاخص های مهم بورس وال استریت موفق شدند رکورد تاریخی تازه ای را به ثبت برسانند و انتظار می رود با توجه به احیای تدریجی اقتصادی و بازگشت به سطوح پیش از کرونا، شاهد ثبت روزهای خوب بورسی زیاد دیگری تا پایان سال جاری میلادی باشیم. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

بورس های جهانی در مسیر صعود

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۱۴ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۵ هزار و ۳۸۳.۶۵ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۱۸ درصد صعود تا سطح ۴۴۸۷.۴۴ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۳۵ درصد افزایش در سطح ۱۴ هزار و ۹۹۴.۶۴ واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۲۴ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۷۱۲۵.۹۸ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۳۳ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۹۰۵.۸۵ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با عقبگرد ۰.۲۸ درصدی در سطح ۶۶۶۴.۳۱ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۱۹ درصد پایین رفت و به ۸۹۵۱.۱۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

 بورس‌های آسیا در معاملات شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افزایش ۰.۸۷ درصدی تا سطح ۲۷ هزار و ۷۳۲.۱۰ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۲.۴۶ درصد بالا رفت و در سطح ۲۵ هزار و ۷۲۷.۹۲ واحد بسته شد.

در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" صعود ۱.۰۹ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۴۸۸۸.۹۳ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۱۷ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۵۰۲.۹۸ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =