مجری طرح برق رسانی روستایی و چاهای کشاورزی کشور گفت: به منظور تامین برق چاه ها احداث ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در دستور کار توانیر قرار گرفته است که باعث صرفه جویی عظیمی در مصرف سوخت خواهد شد.

احداث ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر برای چاه های کشاورزی

به گزارش کارآفرین نیوز، ۱۰۰ هزار حلقه چاه کشاورزی بدون برق در کشور وجود دارد که از سوخت گازوئیل برای پمپاژ آب استفاده می کنند.

علی چهل امیرانی،  در این باره گفت: هر حلقه چاه کشاورزی سالانه به طور میانگین ۱۱ هزار لیتر سوخت مصرف می کند که برقدار کردن این چاه ها از طریق انرژی های تجدیدپذیر، می تواند در حفظ محیط زیست، کمک به شبکه برق، جلوگیری از قاچاق سوخت و رونق صنایع مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر موثر باشد.

مجری طرح برق رسانی روستایی کشور اضافه کرد: این نیروگاه ها از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث و بازگشت سرمایه آن از محل منابع حاصل از صرفه جویی سوخت که در ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید پیش بینی شده است، انجام خواهد شد.

شرکت توانیر در تیرماه سال جاری فراخوانی را به منظور شناسایی سرمایه گذاران علاقه‌مند به تامین تجهیزات و نصب و بهره برداری از نیروگاه های خورشیدی روستایی در سراسر کشور جمعاً به ظرفیت ۳۰۰۰ مگاوات با هدف انتقال تدریجی دانش فنی و ساخت داخل این تجهیزات منتشر کرده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =