انجمن جهانی فولاد از رشد ۱۲.۴ درصدی تولید فولاد خام جهان در هفت ماهه ابتدایی سال جاری میلادی و افزایش ۹.۹ درصدی تولید این محصول در ایران خبر داد.

افزایش ۹.۹ درصدی تولید فولاد ایران

به گزارش کارآفرین نیوز، میزان تولید جهانی فولاد خام در هفت ماهه ابتدایی سال جاری میلادی یک میلیارد و ۱۶۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ثبت رسید.

انجمن جهانی فولاد (WSA) اعلام کرده است: در این مدت تولید فولاد خام ایران به ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید. از ابتدای ژانویه (دی تا مرداد)  ۲۰۲۰ تا پایان جولای ۲۰۲۱ میلادی، چین با تولید ۶۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تن فولاد خام (هشت درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی) همچنان در صدر تولید این محصول در جهان قرار دارد.

همچنین هند با تولید ۶۸ میلیون تن (۲۸.۷ افزایش)، ژاپن با تولید ۵۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تن (۱۶.۲ افزایش)، ایالات متحده آمریکا با ۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن (۱۸.۵ درصد افزایش) و روسیه با تولید ۴۴ میلیون و ۹۰۰ هزارتن (۹.۵ درصد افزایش) به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم تولید فولاد جهان جای گرفتند.

نام ایران همچنان به عنوان دهمین فولادساز برتر جهان در فهرست ۱۰ کشور فولادساز برتر جهان به چشم می‌خورد.

رشد جهانی تولید فولاد

فولادساز جهان در ماه جولای ۲۰۲۱ میلادی با رشد ۳.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۶۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن افزایش یافت. این در حالی است که میزان تولید این محصول در ایران در مدت یاد شده ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن اعلام شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =