۵۰۰ تن انواع سرم دارویی که به عنوان اموال متروکه به سازمان «جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی» اعلام شده به دلیل پایان تاریخ انقضای مصرف در مراحل قانونی برای امحاء فوری قرار دارد.

امحای فوری ۵۰۰ تن سرم دارویی در دستور کار قرار گرفت

به گزارش کارآفرین نیوز، سازمان «جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی»، در خصوص مطالب مرتبط با سرم‌های دپو شده در گمرک که در برخی رسانه‌ها با عنوان  «رسوب ۳ هزار و ۶۴۳ دستگاه کامیون در گمرکات کشور» منتشر شده گزارشی ارائه داده است.

 براساس این گزارش، سرم‌های وارداتی سال ۱۳۹۵، مورخ‌ هفتم و هشتم شهریور ماه سال ۱۳۹۶ طی سه فقره نامه به مقدار ۵۰۰ تن انواع سرم دارویی به سازمان واصل و موفق به اخذ حکم حاکم شرع برای اذن ورود به پرونده را دریافت کرد.

در بخش دیگر این گزارش ذکر شده است، این سه پرونده پس‌از دو سال و انقضای تاریخ مصرف در مورخ ۱۳۹۸.۳.۱۱ دوباره به‌عنوان کالای متروکه به سازمان  اموال تملیکی اعلام شد. بر همین اساس و مطابق باقانون محیط‌زیست، صاحب کالا می‌بایست هزینه‌های انهدام کالای مضر وارداتی را پرداخت کند که این مهم توسط سازمان اموال تملیکی برای صیانت از صرف هزینه از بیت‌المال در دستور کار قرار گرفته و تاکنون صاحب کالا همکاری لازم در این خصوص را مبذول نداشته ‌است.

در هر صورت براساس این گزارش امحای فوری این اموال در دستور کار سازمان اموال تملیکی قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =