وزیر راه و شهرسازی، گفت: از ۱۹ فروردین ماه مردم مکلف به ثبت اطلاعات واحد مسکونی‌شان در سامانه ملی املاک و اسکان هستند.

الزام ثبت اطلاعات واحد مسکونی در سامانه ملی املاک از ۱۹ فروردین ماه

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد اسلامی افزود: سال گذشته اطلاعات ۱.۳ میلیون واحد مسکونی خالی به سازمان امور مالیاتی ارسال و با هدف کنترل قیمت مسکن، سامانه ملی املاک و اسکان راه اندازی شد.

وی تصریح کرد: در اجرای قانون جدید مجلس، از ۱۹ فروردین هر ایرانی دارای واحد مسکونی، مکلف است با مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی، اطلاعات خود را وارد کند و با شناسایی واحدهای مسکونی خالی، این واحدها مکلف می‌شوند یا اجاره داده شوند یا به فروش برسند.

اسلامی ادامه داد: این اقدام موجب توسعه عرضه مسکن و کاهش تلاطمات این بازار خواهد شد، ضمن اینکه با مالیات سنگینی که بر خانه‌های خالی وضع می‌شود، پول‌های سرمایه گذاری و سوداگری از بازار مسکن فاصله می‌گیرد و فقط پول‌های متقاضیان واقعی و مصرف کنندگان در بازار باقی خواهد ماند.

گفتنی است؛ سامانه ملی املاک و اسکان در آدرس https://amlak.mrud.ir قابل دسترسی است.

در صورت ثبت نکردن یا ثبت اشتباه، واحد مزبور مشمول جرایم مالیاتی خواهد شد

محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در همین باره اظهار داشت: از ۱۹ فروردین همه سرپرستان خانوار موظف به ثبت محل سکونت خود با درج شخصی یا استیجاری بودن آن در سامانه «کد یکتا» هستند.

وی ادامه داد: در صورت ثبت نکردن یا ثبت اشتباه اطلاعات خانوار، واحد مزبور به عنوان واحد خالی مشمول جرایم مالیاتی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.