وزیر امور اقتصادی و دارایی، ثبات اقتصاد کلان را مقدمه رشد عنوان کرد و گفت: از آنجایی‌ که کشور در یکی از پایین‌ترین نقاط درآمد سرانه در دهه گذشته قرار داشته است لذا پس از ایجاد ثبات اقتصاد کلان، حرکت سریع به سمت رشد و ارتقای درآمد سرانه مدنظر قرار می گیرد.

ثبات اقتصاد کلان رمز رشد کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، سید احسان خاندوزی امروز در اولین روز کاری خود در جایگاه وزیر اقتصاد و امور دارایی، اقتصاد کشور را نیازمند اقدامات کوتاه‌مدت با اثر بخشی کوتاه دانست و افزود:‌ اما در همه‌ی این اقدامات ضروری است مسیر بلندمدت اصلاحات اقتصادی مدنظر قرار گیرد.

خاندوزی افزود:‌کاهش نوسانات قیمتی و ارزی که در دهه گذشته در وضعیت نامناسبی قرار داشته است از دیگر اقدامات خواهد بود.

وی افزود: کمک‌ به بازآرایی عملکرد اقتصادی کشور برای خنثی‌سازی تحریم‌ها از دیگر اقدامات است به نحوی که اقتصاد در مقابل تحریم‌ و فشارهای خارجی شکننده و آسیب‌پذیر نباشد.

خاندوزی در پایان افزود:‌ در ادامه اقدامات، این وزارتخانه به انجام مسئولیت اصلی خود یعنی تأمین مالی توسعه اقتصادی می پردازد و دولت از روش‌های پایدار، سالم و کم‌خطر بهره خواهد برد .

وی افزود:‌ امیدواریم بتوانیم با مجموعه‌ای از سیاست‌ها و تدابیر مالیاتی، اوراق مولدسازی دارایی‌ها و غیره مسیری نو را برای تحول اقتصادی ایجاد کنیم ..

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =