بررسی داده‌های مربوط خرید و فروش‌ انجام شده در بازار رمز ارزها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بزرگ یا همان وال‌ها در رسیدن قیمت بیت‌کوین به ۵۰ هزار دلار بی‌تاثیر نبوده‌اند.

وال‌ها پشت پرده پرواز بیت‌کوین

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، طبق تحقیقات جدید چِین‌آنالیسیس (شرکت تحلیلی داده‌های بلاک‌چِین) از پایان ماه ژوئن (تیرماه) حساب‌های رمزارزی که دارای بیش از ۵۰ میلیون دلار در حساب خود بوده‌اند به طور مداوم خرید رمزارز خود را افزایش داده‌اند و باعث به وجود آمدن موجی از افزایش قیمت شده‌اند که این روند تا اواخر آگوست(چند روز پیش) که قیمت‌ها از ۵۰ هزار دلار فراتر رفتند، ادامه داشته است.

فیلیپ گرادول، اقتصاددان ارشد چِین‌آنالیسیس می‌گوید: میزان بیت‌کوینی که توسط این سرمایه‌گذاران بزرگ انباشته شده در افزایش قیمت میان‌مدت بیت‌کوین مؤثر بوده است.

وی می‌گوید: امسال بالا رفتن قیمت رمزارزها کاملاً به فعالیت وال‌های بیت‌کوین مرتبط بوده است. این سرمایه‌گذاران بزرگ تا اواخر فوریه (قبل از آخرین سقوط بازارها) هم نیروی محرک بازارها بوده‌اند و قیمت‌ها را بالا برده‌اند. وقتی این سرمایه‌گذاران بزرگ دارایی‌های دیجیتال بیشتری انباشته می‌کنند معمولاً قیمت‌ها در یک دوره ۲۸ روزه بالا می‌رود. وقتی آنها شروع به فروش رمزارزها می‌کنند قیمت‌ها سقوط خواهند کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =