وزیر صنعت معدن و تجارت در نخستین روز حضور خود در این وزارتخانه با تاکید بر نقش بخش خصوصی در تولید، اشتغال و سرمایه‌گذاری، توجه به تنظیم بازار، صادرات و رفع موانع تولید را جزو برنامه‌های کوتاه‌مدت و اولویت‌های اصلی این وزارتخانه اعلام کرد.

اولویت های کوتاه مدت وزارت صمت اعلام شد

به گزارش کارآفرین نیوز، سیدرضا فاطمی‌امین امروز در حاشیه جلسه ای مشترک با وزیر پیشین صمت در جمع خبرنگاران ضمن تشکر از زحمات علیرضا رزم‌حسینی و همه مسئولان این وزارتخانه و ابراز خرسندی از توفیق خدمتگزاری در این حوزه، درخصوص برنامه‌های خود در این وزارتخانه گفت: تنظیم بازار، صادرات و رفع موانع تولید جزو اولویت‌ها و برنامه‌های کوتاه مدت وزارتخانه خواهد بود و در کنار این موضوعات، ۳۶ پروژه تحولی تعریف شده است که به‌ موازات برنامه‌های کوتاه‌مدت اجرا خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت رسیدن به یک ساختار و سازوکار موثر در مدیریت صنعت و معدن را از اهداف این وزارتخانه دانست و تکمیل سامانه جامع تجارت را به عنوان یکی از برنامه‌های مهم وزارتخانه اعلام کرد.

وی افزود: تکمیل این سامانه امکان رصد جریان تولید و توزیع کالا را فراهم می‌آورد و زمینه پیش‌بینی و اخذ تصمیمات به موقع را ایجاد می‌کند.

فاطمی‌امین از برگزاری جلسات متعدد و مرتبط با حوزه صمت خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اهمیت تعامل دو وزارت صمت و جهاد کشاورزی در حل مسائل مربوط به تنظیم بازار، برگزاری جلسه‌ای با وزیر  جهادکشاورزی در دستور کار قرار دارد و امید است با همکاری قوی این دو وزارتخانه، بسیاری از مسائل کشور در حوزه تنظیم بازار حل و فصل شود.

وزیر صمت در بخش دیگر صحبت‌های خود به اهمیت کسب و کار و بخش غیردولتی در حوزه تولید، تجارت و صادرات اشاره کرد و افزود: بخش خصوصی، کسب‌وکار و بنگاه‌های اقتصادی نقش اصلی را درحوزه تولید و تجارت دارند و اگر نگران تولید، اشتغال، سرمایه‌گذاری هستیم، باید به این بخش‌ها توجه شود دولت باید تلاش کند شرایط و الزامات مورد نیاز برای فعالیت آن‌ها را فراهم کند.

وی دولت را همراه و شریک بخش خصوصی توصیف کرد و بیان داشت: دولت و بخش خصوصی هر دو در یک سو هستند و دولت با مشخص کردن اولویت‌ها سعی می‌کند از بخش خصوصی بخواهد تا متناسب با این اولویت‌ها برنامه‌ریزی کند و در مرحله بعد از آن‌ها در تحقق این اهداف حمایت شود ، تلاش کنیم تا هماهنگی بین اهداف بخش خصوصی و اولویت‌های ملی ایجاد کنیم و دولت بیشتر نقش تسهیل‌گری، تنظیم‌گری، اولویت‌گذاری را داشته باشد.

فاطمی‌امین همچنین به اقدامات انجام شده در دوران وزیر پیشین صمت در حذف بروکراسی‌های زائد اداری در حوزه صمت و بخش تولید اشاره کرد و از اجرای پروژه سامانه قواعد و مجوزها از هفته آینده خبر داد.

وی افزود: در قالب این سامانه کلیه مجوزهای صادر شده در بخش‌های صنفی، صنعتی معدنی و تجاری بازنگری خواهند شد به دنبال این هستیم تا در حد امکان مجوزها را از حالت پیشینی به پسینی تبدیل کنیم و تلاش می‌کنیم از آیین نامه‌های خلق‌الساعه که محیط کسب و کار را آشفته می‌کند، جلوگیری کنیم و این امر در راستای تسریع اقدامات و برنامه‌های هیات مقررات‌زدایی وزارت اقتصاد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =