مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از بهره برداری ۱۷۰۰ طرح در قالب تسهیلات ارزان قیمت پنج هزار میلیارد ریالی در کشور خبر داد.

 ۱۷۰۰ طرح تولیدی به بهره برداری رسید

به گزارش کارآفرین نیوز، علی اصغرنورالله زاده گفت: با افتتاح تعدادی از طرح های تولیدی که عمده آن در بخش تولیدات کشاورزی، بسته بندی و فرآوری، و بومگرد است، برای ۷۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

وی با بیان این که صندوق کارآفرینی امید به اهمیت کار سخت کارآفرینان و تولید واقف است و سعی می کند حمایت های مالی را در کمترین فرصت زمانی داشته باشد، گفت: این صندوق در یک سال گذشته به ۵۴ هزار طرح به میزان ۲۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

نورالله زاده با بیان این که صندوق کارآفرینی امید، آماده حمایت از همه طرح ها به ویژه در حوزه بومگردی گردشگری و کشاورزی در همه روستاهای کشور است، افزود:‌ در یک دهه گذشته یک میلیون نفر از کارآفرینان کشور مورد حمایت مالی این صندوق قرار رفتند که حدود ۴۰ درصد آنان بانوان هستند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید توضیح داد: اگر موانع داخلی که بیشتر در خلاء و نواقص قانونی و مشکلات  صدور مجوز از سوی دستگاه های اجرایی است ، حل و فصل شود، مشکل تولید و در نتیجه بیکاری از بین می رود.

وی منزلت اجتماعی کارآفرینی را در جامعه بسیار مهم توصیف کرد و ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید با این تفکر و ایده حمایت مالی را از تولید کنندگان انجام می دهد و امیدواریم مسئولان دولتی و اجرایی همراه با این صندوق و تولیدکنندگان به مقوله تولید و درآمد مردم توجه کنند.

نورالله زاده با بیان این که طرح "هر روستا یک محصول" با هدف اشتغالزایی روستایی و حمایت از زنان سرپرست خانوار در تولید محصولات خانگی و روستایی توسط صندوق کارآفرینی امید در حال اجرا است، گفت: هدف ما حرکت در مسیر توسعه، رونق تولید و اشتغال و همچنین رفع محرومیت در جامعه است.

صندوق کارآفرینی امید، ابتدا در سال ۸۳ با نام صندوق مهر امام رضا (ع) راه اندازی شد.

این صندوق بر اساس بخشنامه بانک مرکزی در سال ۱۳۹۱ مبنی بر جلوگیری از فعالیت موسسات مالی و صندوق‌‏هایی که از اسم ائمه(ع) بهره می برند تغییر نام  یافت و  در نحوه پرداخت و جامعه هدف مورد حمایت صندوق نیز بازنگری شد. از این رو  در اسفند ماه سال ۱۳۹۳  پس از بحث و بررسی الزامات شورای پول و اعتبار و بخشنامه بانک مرکزی، موضوع تغییر نام صندوق مهر امام رضا(ع) به تصویب هیأت امنا رسید و با صدور مجوز از سوی بانک مرکزی از این پس با عنوان صندوق کارآفرینی امید خود را ادامه داد.

مأموریت صندوق کارآفرینی امید که اساسنامه آن در سال ۹۶ به تصویب رسید شامل تجهیز سپرده های خرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، شناسایی جوانان واجد شرایط، توانمندسازی آنان و کمک در ایجاد کسب وکارهای خرد کم سرمایه و کاربر با محوریت فعالیت های کارآفرینانه، نیازهای منطقه ای، توسعه کسب وکارهای IT محور؛ براساس شیوه های جهانی شبکه سازی کسب وکارهای بازارمحور نظیر خوشه ها و زنجیره های ارزش در کشور برای اطمینان از پایداری کسب و کارها و هدفمندی تسهیلات پرداختی است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =