وزارت بازرگانی آمریکا آمار نهایی سه ماهه دوم امسال را اعلام کرد که بر این اساس نرخ رشد اقتصادی این کشور مثبت ۶.۵ درصد اندازه گیری شده است که در سایه همین رشد اقتصادی، همه شاخص های وال استریت روند صعودی را تجربه کردند.

صعود وال استریت پس از رشد اقتصادی آمریکا

به گزارش بلومبرگ،  وزارت بازرگانی آمریکا آمار نهایی سه ماهه دوم امسال را اعلام کرد که بر این اساس نرخ رشد اقتصادی این کشور مثبت ۶.۵ درصد اندازه گیری شده است. این رشد اقتصادی  سومین رشد فصلی متوالی ثبت شده این کشور بوده است.

ماه آگوست (مرداد) در مجموع، برای بورس های آمریکا ماه خوبی بود و با وجود برخی روزهای قرمز، شاخص های بورسی تحت تاثیر اخبار مثبت مربوط به واکسیناسیون کرونا و احتمال توقف سیاست انبساطی فعلی بانک مرکزی قرار گرفتند. شاخص های مهم بورس وال استریت موفق شدند رکورد تاریخی تازه ای را به ثبت برسانند و انتظار می رود با توجه به احیای تدریجی اقتصادی و بازگشت به سطوح پیش از کرونا، شاهد ثبت روزهای خوب بورسی زیاد دیگری تا پایان سال جاری میلادی باشیم. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۷۲ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۵ هزار و ۴۶۶.۳۰ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۹۳ درصد صعود تا سطح ۴۵۱۱.۴۳ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۱.۲۴ درصد افزایش در سطح ۱۵ هزار و ۱۳۰.۵۹ واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۳۲ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۷۱۴۸.۰۱ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۳۷ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۸۵۱.۷۵ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۲۴ درصدی در سطح ۶۶۸۱.۹۲ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۳۳ درصد بالا رفت و به ۸۹۲۲.۲۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با کاهش ۰.۳۶ درصدی تا سطح ۲۷ هزار و ۶۴۱.۱۴ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۰.۰۳ درصد پایین رفت و در سطح ۲۵ هزار و ۴۰۷.۸۹ واحد بسته شد.

در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" صعود ۰.۵۳ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۴۸۲۷.۰۴ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۰۴ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۷۴۸۸.۲۲۹ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =