سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح جهش تولید مسکن در جلسه اخیر این شورا خبر داد و گفت: این طرح از طرف اعضای شورای نگهبان مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

شورای نگهبان طرح جهش تولید مسکن را تایید کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، هادی طحان‌نظیف با اشاره به آخرین نتایج بررسی طرح جهش تولید مسکن در شورای نگهبان، گفت: طرح جهش تولید مسکن چندین بار در تردد بین مجلس و شورای نگهبان بود که اولین بار این طرح در فروردین‌ماه امسال  ارسال شد و ابهامات و اشکالاتی از سوی شورای نگهبان نسبت به آن مطرح شد.

وی افزود: در نهایت با اصلاحاتی که مجلس نسبت به این طرح داشت، در جلسه اخیر شورای نگهبان در روز چهارشنبه مجدداً طرح جهش تولید مسکن بررسی و تایید شد.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: امیدواریم که این طرح در قالب قانون به ایجاد رونق و جهش در عرصه مسکن که یکی از صنایع پیشران کشور محسوب می‌شود، بیانجامد و باعث شود که دغدغه مردم در این حوزه مرتفع شود.

طحان‌نظیف ادامه داد: صنعت پیشران مسکن منجر به فراهم شدن زمینه اشتغال و ازدواج جوانان می‌شود و امیدواریم که با اجرای دقیق قانون جهش تولید مسکن این اتفاق محقق شود.

وی با اشاره به جزئیات قانون جهش تولید مسکن، اظهار کرد: در ماده یک این قانون آمده که باید در سال حداقل یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود. دولت با اجرای این قانون مانعی برای تحقق این مسئله ندارد و امیدواریم که همه بخش‌ها کمک کنند تا این قانون که یکی از وعده‌های دولت در ایام انتخابات هم بود، عملیاتی شود.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به دیگر جزئیات قانون مذکور، یادآور شد: ایجاد شورای عالی مسکن در بالاترین سطح به ریاست رئیس‌جمهور و چند تن از وزرا، ایجاد صندوق ملی مسکن با هدف تجمیع و تخصیص منابع مالی موضوع این قانون، تامین زمین و اراضی، تامین مصالح ساختمانی و تسهیل خدمات ساختمانی مانند صدور پروانه و گواهی پایان کار از دیگر مواردی است که در این قانون آمده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =