نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش التهابات بازار از مهمترین دستاوردهای طرح جهش تولید و تامین مسکن خواهد بود و خانه‌دار شدن دهک های پایین جامعه را در پی دارد.

طرحی برای کاهش التهابات بازار مسکن

اسماعیل حسین زهی در گفت‌وگو با کارآفرین نیوز، در خصوص طرح جهش تولید و تامین مسکن اظهار کرد: با توجه به اینکه طی سال های اخیر اقدام خاصی از سوی دولت در زمینه تامین مسکن صورت نگرفته بود، مجلس یازدهم از ابتدای شروع به کار خود به این بحث ورود جدی داشت و در نهایت موفق شد طرح جهش تولید مسکن را مطرح و به قانون تبدیل کند.

وی افزود: این قانون که به تازگی به تایید شورای نگهبان رسیده، لازم الاجراست و بر اساس آن، دولت موظف شده طی چهار سال اقدام به تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در شهرها و روستاها کند که هدف از آن، تامین مسکن برای اقشار کم درآمد و دهک های پایین است تا آنان نیز صاحب خانه شوند.

کم‌کاری دولت دوازدهم در زمینه تامین مسکن

نائب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کم کاری های دولت دوازدهم در زمینه تامین مسکن برای دهک های پایین باعث شد این بازار دچار تحولات بسیاری شود و قیمت ها به شکل عجیبی افزایش پیدا کنند. بر همین اساس، لازم بود که طرح جهش تولید و تامین مسکن در دستور کار قرار گیرد تا از افزایش بیشتر قیمت ها جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در طرح مذکور، پیش بینی های لازم در زمینه تامین زمین، مصالح ساختمانی، تخصیص اعتبارات و... صورت گرفته و اجرای دقیق آن از سوی دولت، قطعا می تواند منجر به کاهش قیمت ها و تحول در بازار مسکن شود.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم با اجرای صحیح و کارشناسانه طرح جهش تولید مسکن، توازنی بین میزان عرضه و تقاضا ایجاد و این مسئله به رفع اصلی ترین دغدغه مردم که مسکن است، منجر شود.

طرح جهش تولید مسکن، سوم شهریورماه جاری در جلسه شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت این طرح از سوی اعضای شورا، مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد و به تایید رسید و براساس آن قرار است، بانک های کشور سالانه حداقل ۲۰ درصد از تسهیلات خود را به ساخت مسکن اختصاص دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =