قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز سه شنبه ۹ شهریور با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی در بازار آزاد تهران به ۱۱ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان رسید.

رکود بازار سکه تمام شد / افزایش ۱۵۰ هزار تومانی

به گزارش کارآفرین نیوز، امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید.

همچنین قیمت هر قطعه نیم‌سکه نیز ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

از طرفی قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۸۱۵ دلار و ۷۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار تهران یک میلیون و ۱۶۷ هزار و ۶۳۹ تومان است.

محمد کشتی آرای، نائب رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفت‌وگو با کارآفرین نیوز به تغییرات اندک قیمت اونس جهانی طلا در هفته جاری اشاره کرد و گفت: هفته اخیر قیمت اونس جهانی تغییرات ۲ الی ۳ دلار داشته است و قیمت سکه و طلا تحت تأثیر کاهش قیمت ارز بوده است.

کشتی آرای در ادامه گفت: بازار سکه و طلا در این هفته رکود داشته و تقاضا کاهش‌یافته است، به همین دلایل حباب سکه کاهش‌یافته است.

نائب رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در ادامه گفت: دلار در ابتدای هفته در کانال ۲۸ هزار تومان قرار داشت و رفته‌رفته کاهش یافت و به کانال ۲۷ هزار تومان وارد شد که همین امر سبب کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا بوده است.

کشتی آرای در ادامه در خصوص پیش‌بینی قیمت اونس جهانی گفت: به نظر من اونس جهانی طلا میل به تغییرات نداشته و در این محدود باقی خواهد ماند و باید منتظر ماند و دید حوادث اقتصادی و سیاسی جهانی قیمت آن را به کدام سمت هدایت می‌کند.

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور در ادامه پیش‌بینی کرد که شرایط بازار به تعادل برسد. وی در این‌خصوص گفت: با استقرار دولت جدید شرایط و اوضاع اقتصادی تغییر کرده است و با دستور رئیس‌جمهور مبنی بر افزایش ارزش پول ملی بازار، باید شاهد روند جدید در بازار باشیم. مطمئناً بالابردن ارزش پول ملی، شرایط اقتصادی کشور را تغییر خواهد داد که این امر بر روی بازار طلا و جواهر نیز تأثیرگذار خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =