وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حل مشکلات تولید و آسیب‌های ناشی از کرونا از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه است و برنامه‌های مختلفی در این خصوص تدارک دیده شده است.

عبدالملکی : حل مشکلات تولید اولویت‌ وزارت کار است

حجت‌الله عبدالملکی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز واکسیناسیون اهالی صنعت در قم در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: راه‌اندازی مرکز واکسیناسیون برای کارگران در مراکز صنعتی اقدام بسیار خوبی است و انتظار می‌رود سایر استان‌ها نیز از این اقدام استان قم الگوبرداری کرده و مراکزی را در شهرک‌های صنعتی به این موضوع اختصاص بدهند.

عبدالملکی در ادامه برنامه‌های خود در سفر به قم با شماری از مراجع تقلید و علما دیدار خواهد کرد. دیدار با آیات عظام سیدمحمدعلی علوی گرگانی و حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، سید هاشم حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین،  علی رضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و حجت الاسلام سیدجواد شهرستانی نماینده آیت‌الله‌العظمی سیستانی در ایران از جمله برنامه‌های وی در این سفر است.

ایجاد اشتغال در اولویت است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه به شدت نگران معیشت مردم هستیم، گفت: در کشور ۵ و نیم‌میلیون نفر بیکار وجود دارد که ایجاد کار برای این افراد یکی از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه است.

حجت‌الله عبدالملکی در دیدار با آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، به سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه اشاره کرد و عنوان کرد: ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور به‌نوعی زیرمجموعه این وزارتخانه هستند و معیشتشان به این وزارت خانه وابسته است.

وی ادامه داد: ۲۲۰ هزار تعاونی ثبت‌شده است که بیش از ۹۰ هزار تعاونی هم‌اکنون فعال هستند که برنامه‌های مفصلی نیز برای این تعاونی‌ها داریم.

عبدالملکی بیان کرد: در کشور ۵ و نیم‌میلیون نفر بیکار وجود دارد که ایجاد کار برای این افراد یکی از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه است.

وی بابیان این‌که ما به‌شدت نگران معیشت مردم هستیم، تأکید کرد: به‌خصوص برای افرادی که در شرایط کرونایی بیکار شده‌اند برنامه داریم تا خسارت‌های آن‌ها را جبران کنیم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: در حوزه درمان، بازنشستگی، اشتغال و افراد آسیب‌دیده در کشور که زیر نظر مجموعه‌های این وزارتخانه هستند گام‌های اساسی برداشته خواهد شد.

وی بابیان این‌که ما می‌خواهیم آسیب‌های اجتماعی را به حداقل برسیم، گفت: چهار صندوق بیمه‌ای زیرمجموعه وزارتخانه هستند که شرکت‌های مهمی دارند که متأسفانه ناکارآمدی در این مجموعه‌ها زیاد است و انتصابات رابطه‌ای در این مراکز بسیار زیاد است که دستور اکید رئیس‌جمهور سالم‌سازی در بین مدیران و مسئولان است.

عبدالملکی اظهار کرد: علاوه بر این سامانه جامع رفاه ایرانیان راه‌اندازی شده است که البته ناقص است که در صورت تکمیل نهایی می‌تواند اطلاعات خوبی به مدیران بدهد و کمک‌ها و خدمت‌رسانی را هدفمند بکند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.