بررسی بازار طلا و سکه در هفته دوم شهریور نشان می‌دهد که قیمت سکه و طلا در بازار تخت تاثیر نرخ ارز روند نزولی داشته و دوباره به کانال ۱۱ میلیون تومان بازگشته است.

روند نزولی قیمت سکه با کاهش نرخ ارز

به گزارش کارآفرین نیوز، قیمت سکه در نخستین روز هفته (۶ شهریورماه) ۱۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بود که از همان روز ریزش بهای سکه شروع شد و اواسط هفته دوباره به محدوده قیمتی ۱۱ میلیون تومان بازگشت.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خصوص وضعیت بازار سکه و طلا در هفته دوم شهریورماه گفت: کاهش قیمت سکه به دلیل کاهش قیمت یک هزار تومانی ارز بود.

محمد کشتی آرای اظهار کرد: قیمت دلار در ابتدای هفته ۲۸ هزار تومان بود اما با دستور رییس جمهوری مبنی بر کنترل بازار ارز شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم و نرخ دلار به ۲۶ و ۲۷ هزارتومان رسید.

وی ادامه داد: البته در این بین قیمت انس جهانی طلا نیز سه دلار نوسان داشت و در محدوده ۱۸۱۷ تا ۱۸۱۴ در نوسان بود، اما این امر تاثیری بر قیمت سکه و طلا و در کشور نداشت.

کشتی آرای بیان کرد: بازار سکه و طلا با رکود فصلی مواجه بوده و دادوستدها کاهش یافته است و معاملات بازار با توجه به قیمت ارز انجام می‌شود. 

وی درباره پیش‌بینی قیمت سکه و طلا در هفته آینده گفت: فعلا قابل پیش‌بینی نیست و هنوز شاخص‌های اقتصادی که بر انس جهانی طلا تاثیر می‌گذارد اعلام نشده و نمی‌توان گفت وضعیت بازار طی هفته آینده چگونه خواهد بود. در حال حاضر بازار سکه و طلا در کشور بیشتر تحت تأثیر قیمت ارز و نوسانات نرخ آن است.

قیمت روز طلا و ارز

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در روز پنجشنبه، ۱۱ شهریورماه در بازار تهران به رقم ۱۲ میلیون و ۲۰ هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز، ۱۲ شهریورماه نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۶۲ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا نیز پنج میلیون و ۳۴ هزار تومان شد. همچنین هر انس جهانی طلا نیز امروز یک هزار و ۸۱۵ دلار و ۳۹ سنت قیمت خورد.

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی که تا ۲۷ هزار تومان بالا رفته بود، روز پنجشنبه با ۱۱ تومان کاهش در مقایسه با روز گذشته به ۲۶ هزار و ۶۵۰ تومان رسید. قیمت فروش یورو ۳۱ هزار و ۲۵۰ تومان ثبت شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =