همزمان با تشدید سیاست‌های ضد بیت‌کوینی دولت چین، بانک‌های تجاری این کشور به دنبال بررسی موارد استفاده از یوان دیجیتال در محصولات مرتبط با صندوق‌های سرمایه گذاری و بیمه هستند.

یوان دیجیتال در یک قدمی صنعت بیمه

به گزارش کریپتو نیوز، این اقدام بانک‌های چینی حرکتی گسترده و جدا از فعالیت بانک مرکزی این کشور برای مطالعه بنیادی و کلان روی یوان دیجیتال است.

از زمان شروع آزمایش یوان دیجیتال در چین، بیشتر توجه‌ها به پرداخت‌های خرد و  «B2C» متمرکز بوده است. بطوریکه بیشتر استفاده از یوان دیجیتال در فروشگاه‌ها یا شبکه‌های حمل‌ونقل عمومی انجام شده است. با این حال بانک های ارتباطات و سازندگی چین، گفته‌اند که در حال همکاری با مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های بیمه هستند تا بتوانند به‌ عنوان بخشی از یک پیشنهاد مزایده، کاربردهای یوان دیجیتال در مواردی فراتر از پرداخت‌های خرد و کم‌ارزش را کشف و بررسی کنند.

 Yuan Chain Coin  با نماد اختصاری YCC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که مبنای ارزشی آن پول رسمی کشور چین است. تاکنون در چند استان چین، این ارز به صورت آزمایشی استفاده شده و پیش بینی می‌شود در آینده نزدیک استفاده از یوان دیجیتال در این کشور رواج پیدا کند. 

چین از اولین کشورهایی بود که به فکر ساخت ارز دیجیتال ملی خود افتاد و می‌توان گفت هم اکنون اولین کشوری است که به صورت عمومی هر چند آزمایشی از ارز دیجیتال خود در پرداخت‌ها بهره می‌برد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =