پس از فراهم شدن شرایط دریافت تسهیلات ودیعه مسکن برای مستاجرانی که در سال جاری قرارداد اجاره تنظیم کرده‌ بودند، حالا معاون وزیر راه خبر از امکان ثبت‌نام وام ودیعه برای مستاجران سال ۹۹ داده است.

مستاجران سال ۹۹، هم می‌توانند وام ودیعه بگیرند

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود محمودزاده، درباره ثبت‌نام وام ودیعه قرادادهای اجاره سال ۹۹ افزود: برای ثبت نام مستاجران شش ماه دوم سال ۹۹ نیز با نظام بانکی نامه‌نگاری شده و اکنون ابهام حوزه بانکی برطرف شده است.

به گفته محمودزاده تا چند روز پیش، سامانه ثبت‌نام فقط درخواست‌های مربوط به قراردادهای اجاره سال ۱۴۰۰ را می‌پذیرفت که این مشکل رفع شده است.

بر این اساس سقف اعتبار وام ودیعه مسکن ۱۰ هزار میلیارد مصوب شده است و مبلغ این وام با توجه به موقعیت جغرافیایی خانه اجاره شده متفاوت است، بطوریکه مستاجرهای تهرانی تا سقف ۷۰ میلیون تومان، مستاجرهای کلانشهرها (به غیر از تهران)  ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها تا سقف ۲۵ میلیون تومان در این طرح می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.  پیش بینی می‌شود بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر بتوانند از این حمایت بهره‌مند شود.  

ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از ۲۶ خرداد آغاز شده است و همه مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کرده‌اند اکنون باید منتظر پاسخ استعلام خود باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =