سازمان حفاظت از اطلاعات ترکیه واتس‌اپ را به دلیل عدم شفافیت درباره نحوه پردازش اطلاعات شخصی کاربران و به اتهام نقض قوانین حریم خصوصی، یک میلیون و ۹۵۰ هزار لیر معادل ۱۹۷ هزار یورو جریمه کرد.

ترکیه واتس‌اپ را جریمه کرد

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از یورو نیوز، سازمان حفاظت از اطلاعات شخصی ترکیه (KVKK) در این باره اعلام کرد: واتس اپ باید اقدامات لازم جهت اجتناب از فراوری غیرقانونی اطلاعات انجام دهد.

ترکیه در حالی فیس بوک را جریمه کرده که این پیام رسان چند روز قبل با جریمه‌ای ۲۲۵ میلیون یورویی از سوی سازمان حفاظت از اطلاعات خصوصی ایرلند روبرو شده است.

از سوی دیگر مقامات روسیه نیز فیس بوک را به دلیل ذخیره نکردن اطلاعات کاربران واتس اپ در سرورهای محلی جریمه کردند. واتس اپ در ژانویه (دی) ۲۰۲۱ میلادی در یک آپدیت همگانی به کاربرانش اعلام کرد اطلاعات بیشتری را با فیس بوک به اشتراک می‌گذارد. همین امر به انتقادات گسترده‌ای از سوی کشورهای مختلف منجر شد.

این سازمان در ژانویه از شهروندان ترکیه خواسته بود به جای واتس‌اپ، از پیام رسان بومی BiP استفاده کنند که توسط اپراتور تلفن همراه ترک سل ساخته شده است. چندین موسسه ترکیه اعلام کرده اند برای ارتباط با خبرنگاران استفاده از سرویس BiP را آغاز کرده اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =