رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در حوزه صنعت لوازم خانگی گام‌های بزرگی برداشته شده است، بنابراین دولت و مجلس به دنبال ایجاد مشکل برای تولیدات داخلی نیستند و هرگز این اتفاق نمی‌افتد.

خط و نشان بهارستانی‌ها برای ال جی و سامسونگ

به گزارش کارآفرین نیوز، در جلسه علنی امروز مجلس عضو هیات رییسه در تذکری گفت: شنیده می‌شود که شرکت سامسونگ و ال‌جی با شرایط عجیب و غریب قصد بازگشت به ایران را دارند.

علیرضا سلیمی افزود: آن زمان که کشور نیازمند سامسونگ و ال‌جی بود آن‌ها ایران را رها کرده و رفتند و اگر قرار باشد به جای پول‌های بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی و با فضایی که آمریکایی‌ها باز کرده‌اند محصولات کره‌ای وارد کشورمان شود، پذیرفتنی نیست.  

وی با بیان اینکه ۵۰۰ کارخانه تولید لوازم خانگی در کشور وجود دارد که ۱۹ میلیون دستگاه لوازم خانگی تولید می‌کنند، گفت: امروز که کشور در حال توسعه و تولید محصولات لوازم خانگی است، برخی شرکت‌ها  قصد حضور مجدد در ایران را دارند. دولت باید توجه کند که شرکت‌هایی نظیر سامسونگ و ال‌جی که به ایران خیانت کردند، اجازه بازگشت به کشور نداشته باشند.

اظهارات محمدباقر قالیباف، در پاسخ به تذکر نماینده مجلس در  حمایت از تولیدکنندگان داخلی عنوان شد . 

خط و نشان بهارستانی‌ها برای ال جی و سامسونگ

در یک هفته اخیر گمانه‌زنی‌هایی درباره ورود دوباره دو برند بد عهد کره‌ای یعنی ال‌جی و سامسونگ که هم زمان با تشدید تحریم‌ها کشورمان را تنها گذاشتند به بازار ایران مطرح شده است و حتی برخی رسانه‌ها خبرهایی از ورود بخشی از این کالاها به انبارهای گمرک ایران منتشر کرده‌اند.

در دوره نزدیک به یک سال و نیمی که شرکت‌های کره جنوبی از بازار لوازم خانگی خارج شدند، میزان تولید شرکت‌های تولید کننده داخلی قریب به ۹۳ درصد افزایش پیدا کرده است و به گفته مسئولان وزارت صمت ایران در این زمینه به خودکفایی کامل رسیده است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =