وزیر امور اقتصادی و دارایی بر شفافیت عملکرد بانک های دولتی تاکید کرد و گفت: صورتحساب تمام شرکت ها، بانک ها و بیمه های دولتی همانند شرکت های بورسی ز ماه آینده شفاف می شود.

اطلاعات مالی بیمه‌ها و بانک‌های دولتی منتشر  می شود

به گزارش کارآفرین نیوز، سیداحسان خاندوزی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما ، با اشاره به اینکه عدم مدیریت هوشمند اقتصاد کشور دلیل تورم بالا، رشد اقتصادی اندک، نابرابری اجتماعی و... است، ادامه داد: در اقتصاد کشور یک نوع درهم ریختگی و رهاشدگی وجود دارد و ما تلاش می کنیم با هوشمندسازی و مشارکت دادن فعالان اقتصادی، مشکل تامین درآمدهای دولت را بدون استقراض از بانک مرکزی یا برداشت از تنخواه رفع کنیم .

وی بر ضرورت تامین کسری بودجه بدون ایجاد تورم و تشکیل کمیته ای در وزارت اقتصاد برای تحقق تامین مالی دولت از محل‌های مالیات، خصوصی سازی، انتشار اوراق و ...تاکید کرد. 

خاندوزی، تسهیل مجوزها و ثبت محور کردن مجوزها را مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: با این روش، نظارت ها به صورت پسینی خواهد بود و پس از ابلاغ هر مجوز یا مصوبه، مرکز فناوری اطلاعات وزارت اقتصاد مکلف است موارد نقض را پیگیری کند.


هوشمند سازی راهکار عادلانه اداره کردن اقتصاد 

وی جمع آوری و بررسی اطلاعات اقتصادی به صورت هوشمند را راهکار عادلانه اداره کردن اقتصاد عنوان کرد و افزود: اولویت سازمان امور مالیاتی این خواهد بود که الگوریتم های هوشمندی برای اخذ مالیات داشته باشد، از طرفی اولین دستور کار این است که ارائه لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم سرعت بگیرد و اصلاح اصل ۴۴ خصوصی سازی نیز مورد توجه باشد.

خاندوزی اعتبار مشتریان بانکی را معیار ارائه وام ذکر کرد و گفت: باید شرایطی فراهم شود تا این گونه مشتریان بتوانند بدون سفته و ضامن وام خود را دریافت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =