سیتی گروپ اعلام کرد درآمد این شرکت از محل ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریان چینی و هدایت و استقرار آنها در سنگاپور نسبت به سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر افزایش داشته است.

مشتریان چینی درآمد شرکت آمریکایی سیتی گروپ را دو برابر کردند

به گزارش کارآفرین نیوز، واحد بانکداری شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی سیتی گروپ که شعبه مرکزی آن در منهتن آمریکا قرار دارد، میز چین را به منظور کمک به شرکت‌های نوپدید چینی در راستای گسترش فعالیت ها در سنگاپور و آسیای جنوب شرقی راه اندازی کرده است.

بانک تجاری "سیتی" به شرکت‌های متوسط که درآمد سالانه آنها بیش از ۱ میلیارد دلار است خدمات پشتیبانی ارائه می دهد. محل استقرار بسیاری از این شرکت ها چین است و با وجود فرصت های رشد فراوان در داخل این کشور ، به دنبال توسعه کسب و کار خود در نقاط جهان هستند. 

مشتریان چینی درآمد شرکت آمریکایی سیتی گروپ را دو برابر کردند

سنگاپور به عنوان مرکز مهم تجاری مالی در آسیای جنوب شرقی، مقصد مطلوب شرکت های چینی کوچک و بزرگ است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ نیز تجارت خود را در سنگاپور گسترش داده اند مانند غول چینی تکنولوژی Tencent (چهارمین شرکت بزرگ دنیا پس از گوگل، آمازون و ebay تا سال ۲۰۱۵ و فعال در زمینه تجارت الکترونیک، شبکه های اجتماعی و بازی های موبایلی)، ByteDance (مالک چینی اپلیکیشن تیک تاک) و iQIYI (سرویس چینی اشتراک ویدئو که در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد).

لین سیو - یی (Lin Hsiu-Yi)؛ مدیر منطقه آسه آن (ASEAN) و سنگاپور بانک تجاری سیتی می گوید:

بازار سنگاپور و منطقه وسیع آسیای جنوب شرقی به دلیل برخورداری از پتانسیل بالا برای شرکت های نوپدید چینی، منطقه هدف بسیار ارزشمندی به شمار می آیند. اکثر این شرکت ها برای فعالیت در منطقه آسه آن، هلدینگ های خود را دراین کشور  تأسیس کرده اند. آسه آن منطقه اقتصادی وسیعی شامل ۱۰ کشور از جمله اندونزی، سنگاپور و ویتنام است.

مونا ژانگ (Mona Zhang )؛ مدیر میز چین در سنگاپور، بانکداری است که سالها در حوزه شرکت های متوسط در بانک تجاری سیتی فعالیت داشته است.  سایر میزهای تجاری سیتی بانک در هنگ کنگ و هند راه اندازی شده اند.

سنگاپور: مقصد امن شرکت های عظیم جهان

مشتریان چینی درآمد شرکت آمریکایی سیتی گروپ را دو برابر کردند

در چهار سال گذشته، سنگاپور بسیاری از شرکت هایی را که درصدد توسعه بنگاه تجاری خود در منطقه آسیای جنوب شرقی و آسیا اقیانوسیه بودند. جذب و پذیرش کرده است. علاوه بر شرکت های چینی، شرکت‌های دیگر مانند GlobalFoundaries (شرکت آمریکایی تولیدکننده نیمه رسانا) و BioNTech (شرکت آلمانی بیوتکنولوژی) هم به تازگی برنامه های توسعه ای خود را در این منطقه علنی کرده اند.

در چند سال گذشته، با تشدید تنش میان چین و آمریکا و افزایش فشارهای پکن بر هنگ کنگ (قطب اصلی تجاری اقتصادی منطقه)، سنگاپور به بازاری باثبات و امن برای بنگاه های تجاری مبدل شده است. تصویب و اجرای مقررات جدید رگولاتوری در چین و تشدید کنترل ها بر شرکت های عظیم تکنولوژی منجر به انتقال پرشتاب شرکت‌های متعدد به سنگاپور شده است.  مشتریان چینی درآمد شرکت آمریکایی سیتی گروپ را دو برابر کردند

سیتی گروپ اعلام کرد درآمد این شرکت از ارائه خدمات پشتیبانی به شرکت های چینی در سنگاپور نسبت به سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر و تعداد شرکت های چینی که از خدمات سیتی گروپ در سنگاپور استفاده می کنند در سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.  

میز چین در پی اعلام تصمیم سیتی گروپ مبنی بر پایان بخشیدن به خدمات بانکداری خرد (retail banking: ارائه مستقیم خدمات بانکی به افراد) در ۱۳ کشور دایر شد که بسیاری از این کشورها در منطقه آسیا اقیانوسیه واقع شده اند مانند استرالیا، چین، هند و اندونزی.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =