شرکت BYD چین ، یکی از بزرگترین سازندگان خودروهای الکتریکی در چین است که هر چند مانند بسیاری از استارتاپ های این حوزه با دو چالش مهم تداوم پاندمی کرونا و کمبود نیمه رسانا مواجه شد .اما فروش خود را در اگوست سال جاری میلادی (مرداد) تا ۴ برابر افزایش داد.

افزایش ۴ برابری فروش خودروی چینی در بازار جهانی

به گزارش کارآفرین نیوز، همگام با افزایش تقاضا برای خرید خودروهای الکتریکی در چین، شرکت خودروسازی چینی BYD در ماه آگوست ۲۰۲۱ (مرداد – شهریور) موفق شد تعداد ۶۱ هزار و ۴۰۹ دستگاه خودروی انرژی های نوین (NEV) به فروش برساند که ۴ برابر میزان فروش کل سال ۲۰۲۰ بوده است. تعدادی از این خودروها، الکتریکی و تعدادی نیز خودروهای هیبریدی قابل شارژ بوده است.

این خودروساز یکی از بزرگترین سازندگان خودروی الکتریکی در چین و مورد حمایت شرکت برکشایر هاتاوی (هلدینگ چندمنظوره چندملیتی مستقر در آمریکا به مدیریت وارن بافت) است. اما تعدادی از استارتاپ های این حوزه مانند Nio ، Li Auto و Xpeng  در آمارهای منتشره  شرکت BYD تشکیک می کنند. در حالی که مجموع خودروهای تحویلی این سه خودروساز کمتر از ۱۰ هزار خودرو در مدت مشابه بوده است.

آمار اعلام شده BYD‌ بر حجم فروش تمرکز دارد در حالی که آمار  سه رقیب دیگر این خودروساز براساس خودروهای تحویلی است. گرچه این شیوه مقایسه، دقیق و علمی نیست اما ظرفیت خط تولید این خودروسازان را نشان می دهد.

BYD هیچ توضیحی در مورد آمار فوق نداده است، اما در نتایج نیمه اول سال که ماه گذشته منتشر کرد اعلام کرد: "سودآوری و درآمدزایی شرکت تا حدودی تحت تأثیر برخی عوامل از قبیل افزایش قیمت مواد اولیه این صنعت قرار گرفته است. "

با وجود تمام مسائل تأثیرگذار بر صنعت خودرو، تقاضا برای خرید خودروهای الکتریکی در چین رو به افزایش است به گونه ای که دولت چین، بر توسعه پرقدرت این صنعت، تأکید جدی دارد.

 رویترز با استناد به سخنان معاون وزیر صنایع و فناوری چین اعلام کرد :‌به نظر می رسد در ۸ ماهه اول سال ۲۰۲۱، حدود ۱.۷ میلیون خودرو با استفاده از انرژی های نو در چین به فروش رسیده باشد که این میزان در مدت مشابه سال ۲۰۲۰، فقط ۶۰۰ هزار خودرو بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =