معاون وزیر کار گفت: در کشور ۹۷ هزار تعاونی فعال داریم که توانسته اند برای یک میلیون و ۷۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کنند.

فعالیت ۹۷ هزار تعاونی در کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدجعفر کبیری افزود: سعی کردیم که بانک تعاونی و مؤسسات تعاونی تشکیل دهیم که امیدواریم در دوره جدید این اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: در گذشته تعاونی‌های اعتبار دچار مشکل شدند که باید این تعاونی‌ها را احیا کنیم و زمینه بهره مندی مناطق کم برخوردار را از تعاونی‌های اعتبار فراهم کنیم.

کبیری با بیان اینکه توسعه تعاونی به تاب آوری اقتصاد، تولید و بازتولید عادلانه ثروت در کشور، رفاه اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار کمک می‌کند، گفت: شش ماه پیش اعلام کردیم اگرچه بازار سرمایه بازار مهمی است اما نمی‌تواند شغل فوری ایجاد کند در حالی که تعاونی توان این کار را دارد و می‌تواند با جذب نقدینگی هم به ایجاد اشتغال پایدار کمک کند و هم سیل نقدینگی را کنترل کند.

معاون امور تعاون وزیر کار تصریح کرد: برای توسعه بخش تعاون نیاز به توسعه سامانه‌های هوشمند در بخش تعاون، ایجاد مراکز نوآوری و افزایش ۱۴ برابری بودجه تعاونی‌ها داریم.

وی افزود:‌ بر این اساس تعاون، راه سوم اقتصاد در کنار اقتصاد دولتی و خصوصی است که در آن بخش عمومی و مردم نقش بیشتری در یک کنش اقتصادی دارند همچنین بر عکس دو اقتصاد دیگر اصالت به جای سرمایه با فرد است.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =