ارزش استارتاپ بیمه دیجیتال «مارشمالو » اولین یونیکورن بیمه با مالکیت سیاهپوستان با جذب سرمایه ۸۵ میلیون دلاری، به یک میلیارد و ۲۵۰ میلیارد دلار رسید .

مارشمالو؛ اولین یونیکورن بیمه با مالکیت سیاهپوستان

به گزارش کارآفرین نیوز، یونیکورن به استارتاپ یا کمپانی هایی می گویند که ارزش آنها بیش از یک میلیارد دلار است.

 عبارت یونیکورن در سال ۲۰۱۳ توسط یک سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر به منظور ایجاد تمایز بین این مدل شرکت‌ها یا استارتاپ ها مطرح شد. معنی لاتین Unicorn به معنی اسب تک شاخ یک نماد ویژه و منحصربفرد است.

با نگاهی به آمار سایت مطالعاتی "سی بی این‌سایت" در روزگار نه چندان دور، شاید تعداد استارتاپ‌ های میلیارد دلاری به تعداد انگشتان یک دست نمی رسید اما با ظهور بیش از ۸۰۰ شرکت تکنولوژی خصوصی در دنیا با ارزش بیش از یک میلیارد دلار و بیشتر، این موضوع پایان یافته است.

با همه این تفاسیر، مارشمالو؛ پلتفرم بیمه دیجیتال مستقر در لندن یکی از استثنائات است. این استارتاپ که در سال ۲۰۱۷ توسط الیور و الکساندر کنت براهام؛ برادران دوقلوی سیاهپوست در بریتانیا تأسیس شد در حال تبدیل شدن به یونیکورن صنعت بیمه دیجیتال است.

سرمایه گذاری مارشمالو ،‌ توسط شرکت پشن کپیتال (Passion Capital  که پیشتر  سرمایه گذار فین تک بانکداری دیجیتال Monzo  در انگلیس نیز بود) و همچنین بانک اینوستک (Investec ) آفریقای جنوبی و بیمه اسکر (Scor) (چهارمین شرکت بزرگ بیمه در دنیا مستقر در پاریس)  انجام شده است.

این دو برادر در گفت‌وگویی با CNBC عنوان کرده اند که آنها هم از این موقعیت مطلوب شگفت زده شده اند.

بین سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۹، در انگلیس، فقط ۱.۶ درصد از مجموع سرمایه گذاری های خطرپذیر، به استارتاپ هایی تعلق گرفت که سیاهپوستان، بنیان گذار آن بوده اند. همچنین طبق آمار مؤسسه مطالعاتی Extend ventures، تنها ۰.۲ درصد از همین میزان اندکٰ متعلق به کارآفرینان سیاهپوست بوده است.این موضوع بیانگر عدم تغییر نگرش سرمایه گذاران صنعت  فین تک به موضوع برابری نژادی سفیدپوستان و سیاهپوستان است. 

آنها در ادامه گفت وگو با  CNBC با اشاره به عدم پاسخگویی به موقع سرمایه گذاران به کارآفرینان سیاهپوست، بر ضرورت تغییر دیدگاه سرمایه گذاران نسبت به این موضوع تأکید کردند.

دیجیتال سازی صنعت بیمه

مارشمالو تنها ارائه کننده صرفا" دیجیتالی خدمات بیمه ای است. این استارتاپ فین تکی،در ابتدا اقدام به ارائه بیمه خودروهای خارجی کرد، معمولا" مالکان این خودروها باید حق بیمه بیشتری به شرکت های بیمه گر پرداخت کنند.

مارشمالو که مجوز سازمان نظارت امور مالی انگلیس را نیز دریافت کرده است اعلام کرد استفاده از یادگیری ماشینی (ML)، جهت شخصی سازی این فرایند را برای مشتریان بیمه در دستور کار قرار داده است که نسبت به سایر رقبا مانند بیمه ادمیرال (Admiral: مستقر در ولز) و بیمه فرانسوی Axa (آکسا)، مزیت کلیدی در این بازار محسوب می شود.

کنت براهام می گوید:

استارتاپ ما از نظر سهم بازار، در جایگاه مناسبی قرار دارد.  مارشمالو با بیش از ۱۰۰۰۰۰ کاربر، ارائه خدمات جدیدتر و گسترش  محدوده جغرافیایی را در دستور کار دارد.

در دوران پاندمی کرونا، بازار تکنولوژی صنعت بیمه شاهد تغییر رفتار سرمایه گذاران و مشتریان نسبت به خدمات آنلاین بوده است. افزایش  سرمایه اخیر مارشمالو مؤید افزایش توجه سرمایه گذاران به حوزه بیمه دیجیتال است. حجم سرمایه گذاری ها در این صنعت در هشت ماه اول سال جاری میلادی بیش از مجموع سرمایه گذاری ها در سال ۲۰۲۰ بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =