شایعه واردات لوازم خانگی از کره جنوبی به جای بدهی این کشور به ایران باعث شد که مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت این موضوع را تکذیب و تاکید کند که این وزارتخانه برنامه ای برای حضور برندهای خارجی در صنعت لوازم خانگی ندارد.

برنامه ای برای حضور ال جی و سامسونگ در ایران نداریم

به گزارش کارآفرین نیوز، شایعه مجوز آمریکا برای پرداخت بدهی کره جنوبی به ایران از طریق فروش لوازم خانگی شرکت های ال جی و سامسونگ، واکنش وزارت صنعت، معدن و تجارت را به همراه داشت.

کیوان گردان مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت همچنین گفت: با توجه به بدعهدی برخی برندهای خارجی لوازم خانگی در داخل کشور، برنامه ای برای بازگشت آنها نداریم.

وی تاکید کرد که برنامه وزارت صمت در سال جاری براساس تاکیدات وزیر صمت، افزایش تولید، تامین و تنظیم بازار، رفع موانع تولید، توسعه صادرات، تکمیل حلقه‌های زنجیره ارزش صنعت لوازم خانگی، تعمیق عمق ساخت داخلی و بهبود کیفیت کالاهای تولیدی این صنعت است.

در اردیبهشت ۹۸ اعلام شد که دو شرکت ال جی و سامسونگ پس از جمع آوری تابلوهای خود از سطح شهر، به دلیل تحریم ها قصد ترک ایران را دارند اما برخی کارشناسان بازار معتقد بودند که از سال ۹۶ محصولات این شرکت ها به ایران وارد نشده و تولیدکنندگان ایرانی با برند آنها کار می کرده اند در حالی که این شرکت ها برای از دست ندادن بازار ایران فعالیت تبلیغاتی خودد را تعطیل نکرده بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =