مقام‌های مصری و همچنین مسئولان کشتی غول‌پیکر «اِوِر گیون» از شناور شدن مجدد این کشتی و همچنین تدارک برای بازگشایی کانال مسدود شده سوئز خبر دادند.

کانال سوئز در مسیر بازگشایی

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از فارس، منابع رسانه‌ای از شناور شدن مجدد «اِوِر گرین» خبر دادند؛ کشتی غول‌پیکری که از چهارم فروردین ماه باعث مسدود شدن کانال سوئز شده بود.

بنا بر گزارش رسانه‌های غربی و همچنین منابع محلی در مصر، کشتی غول پیکر  «اِور گیون» (EverGiven) که باعث بسته شدن کانال سوئز شده بود، دوباره شناور شده است.جحج۹ح

به گزارش رویترز، تصاویر دریافتی ازمحل محل کانال سوئز نشان می‌دهد که این کشتی باربری بزرگ بعد از تقریبا ۶ روز  توانسته بار دیگر شناور شود.

منابع محلی مصری به این رسانه خبر دادند، کشتی غول پیکر  «اِور گیون» بار دیگر به مسیر عادی خود برگشته است.

این کشتی باربری بزرگ چهارم فروردین به دلیل منحرف شدن از مسیر خود در کانال سوئز، مسیر تردد دریایی در این کانال را بسته بود. این رویداد در تاریخ ۱۵۰ ساله این آبراهه بی‌سابقه است.

کانال سوئز سریع‌ترین مسیر کشتی‌رانی بین اروپا و آسیاست. حدود ۱۲ درصد کل تجارت دریایی دنیا از این کانال انجام می‌شود. این کانال یکی از منابع اصلی درآمد ارزی کشور مصر نیز محسوب می‌شود.

 اِور گیون با وزنی حدود ۲۲۰ هزار تُن و طول ۴۰۰ متر هنگام عبور از کانال سوئز در مسیر حرکت از چین به روتردام هلند، از مسیر خود منحرف شده و به دیواره شرقی کانال گیر کرده بود. مالک این کشتی، شرکت ترابری «اِور گرین» ژاپن است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =