در حالی برخی کاربران کشورهای تحت تحریم‌ آمریکا مدعی غیر فعال شدن گوشی‌های خود با برند شیائومی هستند که انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد کاربران ایرانی نگران این موضوع نباشند و این اتفاق ارتباطی به تحریم‌های آمریکا ندارد.

ایرانی ها نگران نباشید؛ گوشی های شیائومی غیرفعال نمی شود

به گزارش کارآفرین نیوز، در چند روز اخیر برخی رسانه‌ها بر مبنای گزارش‌هایی از کاربران در فضای مجازی از قفل شدن گوشی‌های برند رِدمی (Redmi) و می (Mi) شیائومی در کشورهای هدف تحریم‌های آمریکا خبر دادند.

آنطور که «نوت بوک چک» گزارش داده است، گزارش‌های فراوانی درباره قفل شدن گوشی برای کاربران منتشر شده است. در گوشی های قفل شده پیامی مشاهده می شود با این مضمون که دستگاه به دلیل محدودیت‌های تحریم بین المللی قفل شده است. 

این اخبار با گمانه‌زنی ورود این دو برند به بازار آمریکا قوت گرفته و در صورت صحت این موضوع شیائومی باید به دقت مقررات آمریکایی را دنبال کند. این به معنای آن است که شیائومی به طور رسمی بدون اجازه دولت آمریکا در کشورها و سرزمین‌های تحت تحریم واشنگتن شامل کریمه، کوبا، ایران، کره شمالی، سودان و سوریه گوشی نخواهد فروخت. فهرست این کشورها در شرایط و مفاد فروش شیائومی آمده و در بند "صادرات" تاکید شده که خریدار نمی تواند محصولی که از فروشنده خریداری کرده را به کشور یا سرزمین یا هر بخشی صادر کند که تحت قوانین کنترل صادرات ممنوع است.

اما از سوی دیگر انجمن وارد کنندگان موبایل کشور به کلی خبر غیر فعال شدن گوشی‌های این دو شرکت را نادرست اعلام کرد،

محمدرضا عالیان مدیر روابط عمومی انجمن وارد کنندگان موبایل گفته است که تاکنون هیچ خبر رسمی در این باره از سمت شرکت شیائومی منتشر نشده است. همچنین واسطه‌هایی که با شرکت اصلی در ارتباط هستند هم تاکید کرده‌اند که این موضوع صحت ندارد. 

عالیان اظهار داشت: پیگیری‌های بیشتر حکایت از این دارد که احتمالا گوشی‌های غیرفعال شده در کشوری مانند کوبا مربوط به یک سری سفارشات خاص مربوط به بازار آمریکای جنوبی بوده که به صورت قاچاق سر از کشورهایی مثل کوبا درآورده و بازار را کمی مختل کرده است و شیائومی قصد ساماندهی این گوشی‌ها را دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =