رئیس بانک مرکزی سوئد نسبت به آینده بیت کوین هشدار داد و گفت:‌ پول های خصوصی معمولا" دچار فروپاشی می شوند و این اتفاق، دیر یا زود خواهد افتاد.

هشدار رئیس بانک مرکزی سوئد نسبت به فروپاشی بیت کوین

به گزارش کارآفرین نیوز، استفان اینگوس (Stefan Ingves)رییس بانک مرکزی سوئد، قدیمی ترین بانک مرکزی جهان (تاسیس در سال ۱۶۶۸ میلادی )، با اشاره به موضوع پولشویی، وجاهت قانونی بیت کوین (BTC) را به عنوان جایگزین دائمی تمام عیار برای ارزهای رایج دولت ها (فیات) که پشتوانه دولتی دارند را رد کرد.

رئیس بانک مرکزی سوئد که در کنفرانس بانکداری در استکهلم سخن می گفت با لحنی هشدار دهنده خطاب به سرمایه گذاران اعلام کرد:

معمولا" پول های خصوصی، دیر یا زود دچار فروپاشی یا تضعیف قدرت می شوند. شاید شما با خرید و فروش بیت کوین، برای مدت زمان محدودی به سرمایه هنگفتی دست یابید اما ذات این تجارت با آینده نامعلوم آن، به خرید و فروش تمبر شباهت دارد. 

این بانکدار خبره باوجود بیان نقاط ضعف بیت کوین برای معرفی به عنوان پول رایج، به محبوبیت بیت کوین در میان سرمایه گذاران نیز اشاره و اعلام کرد: ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد- تیر)، گردش گسترده مالی این رمز ارز دیجیتال، توجه تمام قانونگذاران مالی- بانکی، بانک های مرکزی و تصمیم سازان سراسر دنیا را به خود جلب کرد.

 هشدار و ارزیابی ضعیف اینگوس از بیت کوین، مانع پذیرش و استفاده از تکنولوژی زیرساختی بیت کوین در راستای تحقق پروژه توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی سوئد نشده است. دولت سوئد توسعه پروژه کرون دیجیتال (E-Krona) را در دست دارد. کرون؛ واحد پول دانمارک، جمهوری چک، ایسلند، نروژ و سوئد است. رویکرد بانک مرکزی سوئد مانند اغلب بانک های مرکزی جهان است،

هفته ای که گذشت بانک مرکزی السالوادور، بیت کوین را قانونی اعلام کرد. پس از این اقدام دولت السالوادور، چارلز هاسکینسون (Hoskinson)؛ بنیانگذار کاردانو (ADA) و ادوارد اسنودن (Snowden)؛ افشاگر معروف ، هفته گذشته اعلام کردند سایر دولت ها نیز به تدریج کوین ها را در سیستم پولی و بانکی کشور خود می پذیرند و دیر یا زود این اتفاق رخ می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =