شرکت فین تکی ای فین (Afin) مستقر در سنگاپور درصدد است تا از طریق ایجاد ارتباط بین کاربران بیت کوین و مزارع استخراج بیت کوین (BTC) که فقط از انرژی های پاک و تجدید پذیر بهره می گیرند، توجه به موضوع پایداری زمین را تقویت کند.

ای فین  و  مقابله با مسائل زیست محیطی استخراج بیت کوین

به گزارش کارآفرین نیوز، ای فین قصد دارد با ترویج استفاده از انرژی های تجدیدپذیر مانند باد، انرژی خورشیدی (سولار) و انرژی برق آبی (هیدروالکتریک) در فرایند استخراج بیت کوین، از اثرات مخرب ناشی از استخراج با انرژی برق (حاصل از سوخت های فسیلی) و به تبع آن، انتشار گازهای گلخانه ای جلوگیری کند. بنابراین به منظور حل معضل تخریب محیط زیست ناشی از استخراج، رمز ارز ای فین متولد شد تا کاربران با رعایت مسئولیت اجتماعی و محیط زیستی خود به معامله در این بازار بپردازند. نام ای فین ترکیبی از فین تک (Fintech) و آسیایی (Asian) است. بحثی که این روزها در مورد استخراج بیت کوین بسیار مطرح می شود، 

تأثیر این فرایند بر آلودگی و تخریب محیط زیست است. گرچه اغلب مزارع استخراج بیت کوین به مناطقی که از انرژی های پاک برخوردارند نقل مکان کرده اند اما رد پای کربنی (انتشار گازهای گلخانه ای) این عملیات بسیار بالاست و نمی توان ادعا کرد که تمام مراحل عملیات با استفاده از انرژی پاک و تجدید پذیر انجام می شود.


بیت کوین سبز

 در می ۲۰۲۱ (اردیبهشت - خرداد) ایلان ماسک اعلام کرد به دلیل افزایش استفاده از سوخت های فسیلی در استخراج بیت کوین، شرکت تسلا پذیرش بیت کوین را متوقف خواهد کرد و این تصمیم تا زمان استفاده از سوخت های پاک و تجدید پذیر در فرایند استخراج، به قوت خود باقی است. پس از این موضوع، موج توجهات نسبت به موضوع گازهای گلخانه ای افزایش یافت. 

فین تک ای فین به دنبال جایابی و استقرار مزارع استخراج در کنار شبکه های تولید برق با استفاده از انرژی های پاک و تجدید پذیر است. بیت کوین استخراج شده در اکوسیستم ای فین ، "بیت کوین سبز" نامیده  می شود.

این شرکت فین تکی، یک پلتفرم "استیکینگ" (staking) برای دارندگان کوین ای فین ایجاد کرده است تا در ازای نگهداری این کوین ها، بیت کوین سبز دریافت کنند. استیکینگ به معنی دریافت سود در ازای گرو گذاشتن سایر ارزهای دیجیتال است. لازم به ذکر است که در این فرایند، بیت کوین بر بستر بلاکچین استخراج خواهد شد، نه  WBTC (بیت کوین پوششی) و نه هیچ رمز ارز دیگری بر بستری دیگر. دریافت کنندگان بیت کوین سبز قادر به پیگیری و ردیابی تولید بیت کوین سبز بر بستر بلاک چین هستند.

ارتباط پایداری زمین و رمز ارز

علاوه بر تملک بیت کوین سبز، امکان بازپرداخت مبلغ وسایل نقلیه الکتریکی با این رمز ارز، تخفیف در شارژ خودروهای برقی و کاهش ‌اثرات زیست محیطی از دیگر مزایای این اقدام بزرگ ذکر شده است. رسالت این شرکت فین تکی، ارائه خدمات و محصولات دوستدار محیط زیست به منظور کاهش تولید گازهای گلخانه ای و کمک به افزایش پایداری کره زمین عنوان شده است.  

با تلاش های این شرکت فین تکی، بسیاری از تولیدکنندگان خودروهای برقی در آسیای جنوب شرقی، از اثرات تخریبی استفاده از سوخت های فسیلی در فرایند استخراج آگاه شده اند و آمادگی خود را برای پذیرش این  رمز ارز در قبال ارائه خدمات و محصولات اعلام کرده اند. پس از آغاز پذیرش ای فین در ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی، در هزینه شارژ ، تخفیف اعمال خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =