وزیر راه و شهرسازی، قانون جهش تولید مسکن را راهبردی مناسب برای خانه‌دار شدن دانست و گفت: مردم در خصوص تامین مسکن هیچ نگرانی نداشته باشند.

پیام امیدوار کننده وزیر راه؛ مردم نگران مسکن نباشند

به گزارش کارآفرین نیوز، رستم قاسمی با انتشار توییتی، نوشت: «قانون جدید (قانون جهش تولید مسکن) به ما اجازه خوبی داده است که در آن زمین، وام و کمک‌های مناسب به مردم ارائه دهیم تا صاحب خانه‌ای مناسب و در خور شأن یک ایرانی شوند.  خدمتگزاران شما در وزارت راه و شهرسازی شبانه‌روز تلاش خواهند کرد که مردم نگرانی در خصوص مسکن خود نداشته باشند.»

قانون جهش تولید مسکن که به تازگی به تایید شورای نگهبان رسیده، دولت را ملزم می‌کند شرایط را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که سالانه ۱ میلیون واحد مسکونی در کشور احداث شود. مجلس برای تسهیل در روند این موضوع دستگاه‌های دولتی را ملزم به اظهار  زمین‌های بلا استفاده کرده است، همچنین بانک‌ها ذیل این قانون موظف به پرداخت ۲۰ درصد از تسهیلات سالانه خود به حوزه مسکن هستند.   

آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهوری هم در ایام انتخابات و پس از آن بر هدف گذاری ساخت یک میلیون مسکن تاکید ویژه داشته است.

کارشناسان معتقدند دلیل اصلی آشفتگی بازار مسکن و افزایش قیمت سرسام آور آن ناشی از عقب ماندگی عرضه از تقاضاست و هیچ سیاستی به غیر از تحریک عرضه نمی‌تواند باعث بهبود این شرایط شود. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.