وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای بازگشت آرامش به بازار مرغ، برنامه هایی چون حل مشکلات موجود در مسیر تخصیص ارز، سامانه بازارگاه، ترانزیت نهاده از گمرک و تامین کسری جوجه یک روزه در دستور کار است.

برنامه‌های وزارت جهاد برای کنترل بازار مرغ اعلام شد

به گزارش کارآفرین نیوز، قیمت هرکیلوگرم مرغ ظرف یک هفته اخیر به زیر ۳۰ هزار تومان رسیده و خرده‌ فروشی‌ها آن را بین ۲۸ تا ۲۹ هزار تومان عرضه می‌کنند؛ با وجود کاهش قیمت محسوس مرغ نسبت به هفته‌های پیش و رکوردهای چند ماه گذشته اما باز هم قیمت هر کیلوگرم مرغ با نرخ مصوب دولت فاصله دارد.  

بر اساس تصمیمی که وزارت جهاد کشاورزی در روزهای ابتدایی سال جاری گرفت، باید هر کیلوگرم مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه شود. با این تفاسیر یکی از اولویت‌های اساسی وزیر جهاد کشاورزی جدید کنترل قیمت مرغ و دیگر محصولات پروتئینی است که نقشی اساسی در سفره‌های مردم دارد. 

سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در این رابطه ضمن حضور در صداوسیما و بیان جزئیاتی از برنامه‌های اجرا شده در راستای کاهش قیمت مرغ اظهار داشت: طرح امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، ۱۴ ماده دارد که حدود ۱۰ ماده از آن به اتمام رسیده تا هفته آینده کل طرح تصویب و برای تایید به شورای نگهبان ارسال خواهد شد، و با تصویب آن ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی به سمت فرماندهی واحد پیش خواهند رفت.

ساداتی نژاد با بیان این که بخشی از مشکلات بخش مرغ مربوط به چالش های تامین ارز واردات نهاده های دامی بوده است، گفت: اقدامات خوبی را هیات دولت برای تامین ارز داشته و با تخصیص پیش بینی شده نهاده های مانده در گمرکات ترخیص و وارد بازار شده است.

وی با بیان این جمله که سامانه بازارگاه هم نواقصی در تخصیص به موقع نهاده به دامداران داشته است که در حال برطرف کردن این مشکل هستیم، افزود: در حوزه تخصیص ارز، بازارگاه، ترانزیت نهاده از گمرک و تامین کسری در تولید جوجه یک روزه نواقص و کسری ها را برطرف خواهیم کرد؛ از این رو  مجوز واردات تخم مرغ نطفه دار داده شده و همه تلاش ها به سمت رساندن بازار به آرامش است .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.