بانک مرکزی روسیه از بانک‌ها و مؤسسات مالی این کشور خواست کارت‌های اعتباری مرتبط با صرافی‌های رمز ارز را مسدود کنند.

قلع و قمع رمز ارزها در روسیه

به گزارش کارآفرین نیوز، پس از چین حالا روسیه هم با جدیت شروع به اجرای سیاست‌های محدود کننده رمز ارزها کرده است. 

بانک مرکزی روسیه در بیانیه‌ اخیر خود تراکنش‌های مرتبط با رمز ارزها را ذیل اقتصاد زیر زمینی تعریف کرده و به بانک‌های تجاری و شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت الکترونیک دستور داده است تا تمامی حساب‌ها و کیف پول‌های الکترونیکی مرتبط با «فعالیت‌های تجاری غیرقانونی» مانند «صرافی‌های رمز ارز» را شناسایی کنند.

همچنین در بیانیه بانک مرکزی روسیه صرافی‌های رمز ارز، وب‌سایت‌های شرط‌بندی، طرح‌های زیرمجموعه‌گیری هرمی و مؤسسات فعال در معاملات فارکس (Forex) به‌عنوان کسب‌وکارهای غیرقانونی معرفی شده‌اند.

این نهاد دولتی از مؤسسات مالی این کشور خواسته است ارائه خدمات به حساب‌های مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را به‌طور کامل متوقف و تراکنش‌های مربوط به این کسب‌وکارها را مسدود کنند.

بانک مرکزی روسیه دستورالعملی را هم ارائه کرده است که به‌گفته این نهاد دولتی می‌تواند به بانک‌ها کمک کند تراکنش‌های مرتبط با فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را از تراکنش‌های همتابه‌همتای قانونی و شفاف کسب‌وکارها تشخیص دهند.

بنا بر این گزارش، قریب به سه ماه است که دولت چین هم شروع به اجرای سیاست‌های محدود کننده رمز ارزها کرده است، تا حدی که دولت این کشور دستور داده استخراج کنندگان رمز ارز محلی دیگری را برای فعالیت خود انتخاب کنند. نقطه مشترک این دو کشور در زمینه رمز ارزها، تلاش آنها برای راه اندازی رمز ارز ملی است. روسیه و چین هر دو از کشورهای پیشتاز در زمینه ایجاد رمز ارز ملی هستند. 

این‌طور که به نظر می‌رسد یکی از اصلی‌ترین اهداف این سیاست‌های بازدارنده ارتقاء جایگاه رمز ارز ملی در این کشورهاست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =