رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن اشاره به اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ برای ادامه مسیر نیاز به ارائه متمم از سوی دولت به مجلس دارد، گفت: متمم بودجه می تواند با تعریف دوباره هزینه‌ها، آن را شفاف‌تر و روشن‌تر کند .

دولت متمم بودجه ۱۴۰۰ ارائه دهد

به گزارش کارآفرین نیوز، حمیدرضا حاجی بابایی، ضمن تاکید براینکه بودجه سال ۱۴۰۰ برای ادامه مسیر نیاز به ارائه متمم از سوی دولت به مجلس دارد، گفت: این متمم باید بتواند منابع پایدار درآمدی را یک بار دیگر بازخوانی و تعریف کند تا بودجه واقعی‌تر شود.

وی تصریح کرد: دولت جدید باید یک بازنگری در بودجه سال جاری انجام دهد و به شکل دیگری عمل کند. ارائه متمم بودجه می‌تواند پاسخگوی به‌روز مشکلات جامعه، منابع و مصارف باشد و این موضوع یک امر ضروری است.

حاجی بابایی با تاکید براینکه متمم بودجه ضمن واقعی تر ساختن بودجه می‌تواند، با تعریف دوباره هزینه‌ها، آن را شفاف‌تر و روشن‌تر کند، افزود: برخی از مباحث از جمله حقوق و دستمزد و ... دچار نابسامانی شده‌اند و دولت می‌تواند این ابهامات را اصلاح و در قالب متمم به مجلس ارائه کند.

بر این اساس، بنا بر گزارش‌های تفریغ دو ماهه دیوان محاسبات میزان کسری بودجه در چهار ماه ابتدایی سال جاری ۱۰۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که اگر با همین دست فرمان دولت بخواهد ادامه دهد تا پایان سال کسری بودجه سال ۱۴۰۰ به بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =