رئیس سازمان برنامه و بودجه روند فعلی اقتصاد را نامطلوب دانست و نتیجه بازپرداخت اوراق قرضه توسط دولت را افزایش تورم و فشار اقتصادی و کاهش درآمد مردم عنوان کرد.

میرکاظمی: نتیجه اوراق قرضه، افزایش تورم است

به گزارش کارآفرین نیوز، مسعود میرکاظمی در چهارمین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۱ کشور اظهار داشت:  منابع پایدار و غیرپایدار مصرف شده، بدهی‌هایی به اسم تحقق برنامه‌ها بر کشور تحمیل شده است و اوراق قرضه‌هایی که دولت هر سال باید بازپرداخت کند جز افزایش تورم و فشار اقتصادی بر افراد ضعیف جامعه و کاهش درآمد مردم و عدم تحقق برنامه، نتیجه‌ای دربر نداشته است.

وی در ادامه گفت: اقتصادمحوری، اساس کار است. باید از پروژه محوری فاصله بگیریم و با تمرکز بر برنامه به نتیجه برسیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه به سهم استان ها از بودجه اشاره داشت و اظهار کرد:باید سهم استان‌ها در هر بخش برای رشد اقتصادی مشخص و این مسئله تا سطح شهرستان‌ها توسط سازمان‌های استانی استخراج و تدوین شود.

میرکاظمی در بخش دیگری از صحبت های خود به شتاب در بخش تولید اشاره کرد و گفت: طبق روال گذشته اگر برنامه اقتصادی پیش برود هزینه جبران ناپذیری بر کشور وارد می‌شود، بنابراین، توجه به رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری مورد توجه همه برنامه‌ریزان، تصمیم‌گیران و تصمیم‌ سازان قرار گیرد.

وی افزود: ما کشور ثروتمندی هستیم و سازمان برنامه و بودجه با مشارکت استان‌ها برای تحقق رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری، برنامه‌ریزی را در دستور کار داشته باشد تا شاخص سطح زندگی مردم بهبود پیدا کند، چرا که مردم ما شایسته زندگی بهتری هستند.

میرکاظمی: نتیجه اوراق قرضه، افزایش تورم است

میرکاظمی در انتها از روند خلق پول در سال های اخیر انتقاد کرد و گفت: تا کی باید خلق پول صورت گیرد که جز تورم افسار گسیخته و آسیب جدی که به معیشت مردم وارد کرده، نتیجه‌ ای نداشته است. بنابراین به جد باید تلاش شود تا خلق پول، که ساده‌ ترین راه است ریشه کن شود و برای تحقق پروژه‌ها باید مدیران در استان‌ها به خلق منابع رو بیاورند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =