مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری استارتاپی سافت بانک می گوید: ربات‌های هوشمند می توانند جانی تازه به اقتصاد ژاپن بخشند.

پویایی اقتصاد ژاپن با ربات های هوشمند

به گزارش رویترز، ماسایوشی سان مدیرعامل بزرگترین شرکت سرمایه گذار فناوری و استارتاپی دنیا امروز(۲۴ شهریورماه) اعلام کرد: ورود ربات‌های هوشمند Pepper می تواند موجب تحریک حس رقابت پذیری و پویایی بیشتر اقتصاد کم تحرک ژاپن شود.

سان که در کنفرانس جهانی SoftBank‌ به صورت آنلاین سخنرانی می کرد ، افزود:‌ صندوق چشم انداز" سافت بانک در ۱۸ شرکت استارتاپی که در توسعه ربات های هوشمند متمرکز هستند سرمایه گذاری کرده است.

بنیانگذار سافت بانک، آینده دنیا را تحت تأثیر حضور و فعالیت ربات‌های هوشمند دانست که نه تنها جایگزین جمعیت کارگری کارخانجات تولیدی و صنعتی می شوند بلکه تمام وظایف نیروی کار انسانی را انجام می دهند. وی سخنرانی خود را با پخش ویدئویی از ربات انسان واره که توانایی دویدن، ‌پریدن، پاکسازی و نظافت دارد به پایان برد.

البته وی به مبلغ و مشخصات سرمایه گذاری های اخیر سافت بانک و همچنین به تأثیر قوانین اخیر رگولاتوری دولت چین بر شرکت‌های تکنولوژی محور بین المللی مانند سافت بانک اشاره‌ای نکرد.

خرداد ماه امسال شرکت سافت بانک اعلام کرد ۸۰ درصد از مالکیت خود بر شرکت "بوستون دینامیکس" (Boston Dynamics؛ سازنده آمریکایی ربات‌های کوهنورد و ربات‌های چهارپا برای ارتش) را به شرکت کره ای "هیوندای موتورز" واگذار کرده است. یک ماه بعد، رویترز در گزارشی اعلام کرد ربات Pepper که مدیرعامل سافت بانک در سال ۲۰۱۴ از آغاز مراحل ساخت آن خبر داده بود در سال ۲۰۲۳ آماده فروش خواهد بود.

سان تأکید کرد که همچنان به مشارکت و همکاری با بوستون دینامیکس در ساخت Pepper و سایر ربات‌های هوشمند عملکردی (Smabo) ادامه می دهد.
سان بر این باور است که ربات ها می توانند کارهای خسته کننده و تکراری را به جای انسان‌ها انجام دهند. انسان‌ها هم به اموری بپردازند که ارزش افزوده ایجاد کند.

این ربات‌های هوشمند می توانند در مبحث نیروی کار، انقلابی ایجاد کنند زیرا کارایی هر یک از این آنها به اندازه ۱۰ نفر است. این بدین معناست که ۱۰۰ میلیون ربات می توانند وظایف یک میلیارد نفر را انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =