۱۵۲ نماینده مجلس در بیاینه ای بر لزوم جلوگیری از واردات لوازم خانگی خارجی به خصوص دو برند کره‌ای (ال‌جی و سامسونگ) تاکید کردند.

بیانیه ۱۵۲ نماینده: از واردات لوازم خانگی خارجی جلوگیری شود

به گزارش کارآفرین نیوز، محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) بیانیه ۱۵۲ نفر از نمایندگان به را قرائت کرد .

در بخشی از این بیانیه آمده است:‌ از مجلس انقلابی و دولت مردمی این انتظار می رود که اجازه ندهند مافیای واردات لوازم خانگی به خصوص دو برند بدعهد کره ای بار دگر با طوفان واردات بی رویه که مقام معظم رهبری صراحتا آن را حرام اعلام نموده اند، روح ناامیدی را به صنعتگرانی تزریق نماید که می توانستند با ورود به بازارهای نامولد اقتصادی سرمایه خود را بدون دردسر صدها برابر کنند اما با درک شرایط کشور جان و مال خود را در شرایط بحران کرونا و تحریم پای کار تولید آوردند تا بتوانند کمی از فشار تحریم بکاهند. ما نمایندگان مجلس انقلابی هوادار ساخت ایرانیم.»

بنابر این گزارش چند هفته‌ای می‌شود که گمانه‌هایی از ورود دو شرکت کره‌ای و یک شرکت آلمانی به بازار لوازم خانگی کشورمان مطرح می‌شود و این موضوع باعث واکنش‌ها بسیاری از سوی نمایندگان مجلس و هیات دولت شده است. کاربران در فضای مجازی هم با راه انداختن پویش هوادار ساخت ایرانیم بر حمایت از تولید کنندگان داخلی تاکید کرده اند.  

بر اساس آمار وزارت صمت هم اکنون کشور احتیاجی به واردات لوازم خانگی ندارد و تولید داخلی کفاف نیازهای بازار را می‌دهد؛ هم چنین این گزارش می‌افزاید پس از خروج برندهای خارجی از کشورمان در سال ۹۷، صنعت لوازم خانگی با رشد ۹۸ درصدی در حجم تولیدات مواجه و تعداد لوازم خانگی تولید شده داخلی در سال ۹۹ به بیش از ۱۵ میلیون عدد رسید که حاصل تلاش کارگران و مهندسان ایرانی بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =