بازار سهام در هفته جاری روند منفی را پشت سر گذاشت و پس از چندین هفته سطح ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را از دست داد.

روند منفی بورس در هفته چهارم شهریور

به گزارش کارآفرین نیوز، بورس در هفته چهارم شهریور ماه( ۲۰ الی ۲۴ شهریور)  همانند هفته ماقبل آن پرنوسان بود، با این وجود هفته جاری روند نزولی در بورس حکم فرما بود. افت شاخص بورس به نحوی بود که سطح یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد که به عنوان سد مقاومتی شناخته می‌شد را از دست داد.

در اولین روز هفته شاخص کل بورس رشد ۴ هزار و ۵۰۰ واحدی را تجربه کرد، با این حال در ادامه روند بورس تغییر کرد و سرانجام در آخرین روز کاری هفته در سطح ۱ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۹۷ واحد قرار گرفت.

روند منفی بورس در هفته چهارم شهریور

در هفته چهارم  شهریور در مجموع نسبت به هفته ماقبل آن، ۴۲ هزار و ۲۲۰ واحد (۲.۷ درصد)  کاهش داشت.

تاریخ شاخص کل میزان تغییر
۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ۱۵۳۰۵۱۷ ۴۵۰۹
۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۱۴۹۰۰۵۵ ۴۰۴۶۲-
۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۱۴۷۵۲۷۳ ۱۴۷۸۲-
۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۱۴۹۶۹۸۸ ۲۱۷۱۵
۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۴۸۲۹۷ ۸۶۹۱-

همچنین شاخص کل هم‌وزن که در سه روز ابتدایی هفته روند منفی را طی می کرد و به مرز ۴۴۰ هزار واحد رسیده بود، در روز سه شنبه با رشد همراه بود.  با این وجود این شاخص در آخرین روز هفته نیز سیر نزولی را درپیش گرفت و در سطح ۴۵۰ هزار و ۴۵۹ واحد قرار گرفت. در مجموع شاخص کل هم وزن در هفته چهارم شهریور  بازدهی منفی ۲.۷۸ درصدی را ثبت کند.

روند منفی بورس در هفته چهارم شهریور

کارشناسان اعتقاد دارند، یکی از دلائل ریزش بازار، نوسانات بازار ارز بوده است. همچنین تداوم سیاست های پولی دولت در خصوص انتشار و عرضه اوراق از دیگر دلایلی بوده که بر روند نزولی بورس تاثیر گذار بوده است.

از طرفی اظهار نظر برخی افراد در خصوص قیمت گذاری سیمان، فولاد و خودرو نیز از دیگر دلایلی بوده که بر روند پرنوسان بورس تاثیر گذار است. درواقع از آنجایی که قیمت این محصولات باید در بازار تعیین شود، ادامه این‌گونه اظهارنظر ها تاثیر مخربی بر روی بورس خواهد داشت. 

 در آخرین روز کاری بورس، بیش از ۶.۹ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱.۱ میلیون فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۵۱۵ میلیارد تومان داد و ستد شد.

تاریخ ارزش معاملات صف خرید صف فروش ورود و خروج درآمد ثابت
۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ۸۰۳۷ ۱۰۷۲ ۶۰۰ ۱۰۷۲
۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۶۸۷۷ ۱۳۷۱ ۹۸۸ ۲۱۳
۱۴۰۰/۰۶/۲۲ ۷۳۷۸ ۱۲۷۸ ۴۴۷ ۲۰۶
۱۴۰۰/۰۶/۲۳ ۶۶۳۶ ۱۵۸۷ ۲۴۲ ۸۰
۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۶۱۴۲ ۱۲۱۹ ۳۲۵ ۱۹۴

در هفته جاری، خریداران به آرامی و با دقت در حال بررسی بازار و خرید سهام بودند، در عین حال فروشندگان نیز تمایلی برای فروش سهام خود نداشتند.
ارزش معاملات در هفته چهارم تقریبا در رنج  ۶-۷ هزار میلیارد تومان بود. براساس اظهار نظر کارشناسان، اگر بازار قرار است رشد کند باید ارزش معاملات بیش از ده هزار میلیارد تومان باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =