وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر سرعت بخشیدن به ایجاد دسترسی همه روستاها به شبکه ملی اطلاعات گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، دسترسی باقیمانده روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان سال ۱۴۰۱ تکمیل می‌شود.

 اینترنت پرسرعت در تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور

به گزارش کارآفرین نیوز، عیسی زارع‌پور  در جلسه بررسی وضعیت توسعه ارتباطات روستایی اظهارکرد: هم‌اکنون ارتباطات به نیاز جدی و یک ضرورت برای روستاییان مخصوصا در شرایط شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است.


زارع‌پور از اقدامات سال های اخیر جهت توسعه ارتباطات روستایی تقدیر کرد و گفت: روستاهای باقی مانده به لحاظ صعب العبور و کوهستانی بودن جزو سخت ترین بخش باقی مانده از این طرح ملی است که نیازمند کار مجاهدانه است.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی برای توسعه ارتباطات در مناطق دور افتاده و محروم تاکید کرد.

در ادامه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تشکیل کارگروهی متشکل از مدیران اپراتورها و مدیر عامل مخابرات ایران و نیز مدیران ذیربط وزارت ارتباطات برای حل مشکلات و سرعت بخشیدن به روند توسعه دسترسی روستاها به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

زارع پور در بخش دیگری از صحبت های خود به آسیب های اجتماعی فضای مجازی اشاره کرد و گفت: باید همزمان با ایجاد دسترسی، برنامه ریزی دقیقی در این حوزه داشته باشیم تا بتوانیم تهدیدات فضای مجازی را به فرصت‌هایی برای آبادانی روستاها، توسعه اشتغال، توسعه فرهنگی و توسعه اقتصاد دیجیتال تبدیل کنیم.
 
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =