وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش قیمت سیمان در بازار نسبت به هفته گذشته خبر داد و گفت: استان‌ها برای کاهش هر چه بیشتر قیمت سیمان به صورت ویژه پای کار بیایند.

فاطمی امین : نرخ سیمان در حال کاهش است

به گزارش کار آفرین نیوز، امروز یکشنبه( ۲۸ شهریور ماه) ، جلسه ویدئوکنفرانسی سید رضا فاطمی‌امین، با رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استانی جهت بررسی مسائل مرتبط با سیمان کشور برگزار شد.

وزیر صمت در این جلسه از الزام ثبت نام فعالان صنعت سیمان در سامانه جامع تجارت خبر داد و گفت: همه فعالان صنعت سیمان مکلف به ثبت‌نام در سامانه جامع تجارت و ثبت اطلاعات خرید و فروش در سامانه «افق» هستند.

فاطمی امین : نرخ سیمان در حال کاهش است

فاطمی امین ضمن اشاره به رصد و پایش مداوم صنعت سیمان در قالب یک برنامه سه ماهه، اعلام کرد: قیمت سیمان در بورس با اجرای این برنامه به تعادل برگشت و قیمت سیمان در بازار نسبت به هفته گذشته بازهم کمتر شد.

تعدیل قیمت سیمان در گرو همکاری استان ها

فاطمی امین تعدیل قیمت سیمان را موفقیت خوبی عنوان کرد و اعلام داشت: استان‌ها باید بیشتر از این پای‌کار بیایند و کار به‌صورت ویژه موردتوجه قرار گیرد.

فاطمی امین : نرخ سیمان در حال کاهش است

وی افزود: قیمت سیمان به‌صورت پاکتی به زیر ۲۵ هزار تومان رسید و قیمت سیمان فله هم نزدیک به ۱۸ هزار تومان ارزان‌تر شد.

وزیر صمت در بخش دیگری از صحبت های خود عرضه سیمان در بورس را تجربه موفقی عنوان کرد و گفت: کارها باید با جدیت دنبال شود و انتظار می‌رود همه پروژه‌ها از جمله ۱۹ پروژه نظام توزیع و پوشش کالا در سامانه باقدرت ادامه یابد.

سیمان به عنوان یکی از مهم ترین، رایج ترین و ضروری ترین مصالح مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز و اجرای پروژه های عمرانی کشور شناخته می شود. قیمت این کالای استراتژیک در ماه های اخیر افزایش یافت به گونه ای که در ابتدای مرداد ماه هر کیسه ۵۰ کیلویی سیمان ۱۱۰ هزار تومان معامله می‌شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.