دولت انگلیس درصدد است موانع موجود در مسیر تجارت الکترونیک را رفع کند تا صادرات خدمات شرکت ها و کسب و کارها به سایر کشورها نیز تسهیل شود.

تلاش انگلستان برای رفع موانع تجارت الکترونیکی این کشور

به گزارش رویترز،‌ آن مری تریولیان؛ وزیر جدید تجارت انگلستان به شرکت‌ها و استارتاپ های ارائه خدمات قول داد تمام تلاش خود را برای تبیین قوانین جدید در جهت رفع موانع دست و پاگیر و تسهیل صادرات خدمات  شرکت ها و استارتاپ های این کشور انجام دهد.

دپارتمان تجارت بین الملل انگلستان با انتشار گزارشی اعلام کرد پیش بینی و بررسی دقیق ترندهای روز دنیا حاکی از آن است که تقاضای خدمات دیجیتال تا دهه آینده دو برابر می شود.

در چکیده منتشر شده از متن سخنرانی تریولیان به مناسبت هفته فناوری که به صورت آنلاین خواهد بود، آمده است: "همه ما به تجارت دیجیتال وابسته ایم، با این حال تجارت انگلستان با موانعی از سوی سایر کشورها مواجه است که رویکرد حمایتی برای خود دارند. درصدد هستیم موانع را از سر راه برداریم و فرصت‌های جدید و هیجان انگیز برای صاحبان کسب و کارها و مصرف کنندگان خلق کنیم تا از این طریق، شاهد بهبود کارآیی، اشتغال زایی و افزایش رشد باشیم".

به طور معمول، توافقات تجاری بر رفع موانع تجارت کالا تمرکز می کند، اما با خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، این کشور به دنبال عقد توافقنامه هایی برای تسهیل تجارت دیجیتال و کسب استانداردهای رایج بین المللی در خدمات حرفه ای برای پویایی بیشتر بخش خدمات این کشور است.

 قرار است هفته آینده تریولیان در اولین سخنرانی خود پس از انتصاب، ‌برنامه های این دپارتمان را برای تبیین سیاست های تجارت بین الملل الکترونیک  انگلستان تشریح کند. در سال ۲۰۱۹، تعداد نیروهای داخلی شاغل در حوزه تجارت الکترونیک ۴.۶ درصد کل شاغلین و میزان تزریق مالی این بخش به اقتصاد این کشور، حدود ۱۵۰.۶ میلیارد پوند اعلام شده بود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.