استارتاپ لومیتیکس (Lumitics) یک ردیاب غذایی (food tracker) است که بر اساس هوش مصنوعی طراحی شده ، روی سطل زباله نصب می شود و میزان هدررفت مواد غذایی را اندازه گیری و ردیابی می کند.

 لومیتیکس؛ استارتاپی برای ردیابی هدررفت غذا

به گزارش سی ان بی سی، با نصب این ردیاب روی سطل زباله، سرآشپزها در لحظه متوجه می شوند که چقدر از مواد غذایی هدر رفته است و می توانند برای کاهش میزان اتلاف در میز بوفه (سلف سرویس)، اقدام لازم و پیشگیرانه انجام دهند.  

براساس این گزارش، کارشناسان و فعالان صنایع غذایی  تأکید می کنند که کووید-۱۹ زنگ هشداری برای ضرورت مقابله با بحران اتلاف مواد غذایی در دنیاست.

استمرار قرنطینه های جهانی و توقف مقطعی سفرها، میزان آسیب پذیری زنجیره تأمین مواد غذایی را در نقاط مختلف دنیا به مردم و تصمیم سازان کشورها نشان داد. توقف مراودات موجب اختلال در گلوگاه های تأمین نیروی کار، حمل و نقل و پشتیبانی شد و در پی آن، معضل جهانی کمبود مواد غذایی و افزایش قیمت ها اتفاق افتاد. لومیتیکس؛ استارتاپی برای ردیابی هدررفت غذا

ویلیام چن (William Chen)؛ مدیر طرح علوم و فناوری های غذایی دانشگاه نانیانگ سنگاپور می گوید: پیش از دوران پاندمی، تغییرات اقلیمی و تأمین مواد غذایی به صورت جدی پیگیری نمی شد زیرا مواد غذایی به سهولت و به وفور در دسترس بود. اما اکنون این موضوع به دغدغه ذهنی بسیاری از دولتمردان و مردم تبدیل شده است. گرچه سالها از نهادینه شدن رفتار اسراف گرایانه می گذرد و اصلاح تفکر و رفتار به زودی صورت نمی پذیرد اما فرصت خوبی برای خانه تکانی سیستم فکری و رفتاری تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است".

اتلاف مواد غذایی یکی از بزرگترین معضلات فرهنگ مصرف در دنیاست.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، میزان اتلاف سالانه مواد غذایی را یک سوم از کل تولید در دنیا (حدود ۱.۳ میلیارد تن) تخمین می زند. همچنین در گزارش دیگری، سازمان ملل متحد اعلام کرد انتشار ۸ تا ۱۰ درصد از گازهای گلخانه ای، به این بخش مربوط می شود.

بر اساس آمار گروه مشاوران بین المللی بوستون، کاهش اتلاف این حجم مواد غذایی می تواند ۷۰۰ میلیارد دلار صرفه جویی مالی در پی داشته باشد. گروه بوستون، یکی از سه شرکت تراز اول دنیا در زمینه برنامه ریزی راهبردی و مشاوره مالی مدیریتی به شرکت های دولتی و خصوصی در سراسر دنیا ست.

اکثر کسب‌وکارها در منطقه آسیای جنوب شرقی به این قافله پیوستند و به سمت جلوگیری از هدررفت مواد غذایی، باز توزیع و بازیافت مواد غذایی اضافه حرکت می کنند.

 لومیتیکس؛ استارتاپی برای ردیابی هدررفت غذا

عزم جدی جهانی برای کاهش هدررفت مواد غذایی

در سال ۲۰۲۰، فقط در سنگاپور ۶۶۵ هزار تن مواد غذایی در مراحل مختلف این صنعت از بین رفت. رینر لوی (Rayner Loi)؛ بنیانگذار و مدیر اجرایی شرکت لومیتیکس (Lumitics) استارتاپ مدیریت اتلاف مواد غذایی می گوید: با بروز کووید- ۱۹، بسیاری از هتل ها و ایرلاین ها، جلوگیری از هدررفت مواد غذایی را سرلوحه فرهنگ مصرف خود قرار دادند. تا چند سال پیش و قبل از آغاز پاندمی، به ندرت به این موضوع توجه می شد و مذاکره با صاحبان و فعالان صنایع غذایی بسیار توان فرسا و مشکل بود.

 لومیتیکس؛ استارتاپی برای ردیابی هدررفت غذا

وی ادامه داد: این افزایش توجه مرهون آموزش بیشتر، قوانین جدید دولت و ترند شدن موضوع پایداری زمین است. 

لومیتیکس اعلام کرده است با نصب این ردیاب غذایی، میزان اتلاف تا ۴۰ درصد و قیمت تمام شده غذا تا ۸ درصد کاهش می یابد.

 لومیتیکس؛ استارتاپی برای ردیابی هدررفت غذا

بر اساس قوانین جدید در سنگاپور، از سال ۲۰۲۴ به بعد، تمام صاحبان رستوران ها و صنایع تجاری و صنعتی غذایی که مقادیر متنابهی مواد غذایی تولید می کنند باید  مواد غذایی باقیمانده (اسراف شده) را تفکیک کنند.

لومیتیکس با هتل های زنجیره ای بزرگ در سنگاپور مانند Accor، Hyatt و Marina Bay Sands قرارداد همکاری و شراکت امضا کرده‌ است.همچنین شرکت هواپیمایی دولتی سنگاپور و شرکت هواپیمایی اتحاد امارات نیز که هردو از بزرگترین شرکت های هواپیمایی دنیا با بیشترین خطوط پروازی هستند هم به این طرح پیوسته اند.

استارتاپ لومیتیکس در برنامه ۵ ساله خود اعلام کرده است به دنبال جلب مشارکت هزار کارخانه و رستوران در منطقه آسیا اقیانوسیه در این طرح است و این کار را در هنگ کنگ، مالزی، اندونزی و استرالیا آغاز کرده است.   

لوی می گوید: فعالان عرصه صنایع غذایی آرام آرام متوجه می شوندکه هدررفت منابع غذایی یکی از بزرگترین منابع و فرصت های صرفه جویی مالی برای هر کارخانه و آشپزخانه صنعتی است که تاکنون به آن توجه نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =