بررسی بازار طلا و سکه در روزهای اخیر نشان می‌دهد که قیمت سکه و طلا در بازار تخت تاثیر بالا رفتن ارزش پول ملی و قیمت جهانی اونس طلا روند نزولی داشته است.

افت نرخ سکه در سایه افزایش ارزش پول ملی

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (۲۹ شهریورماه) ۱۱ میلیون و ۸۲۹ هزار تومان معامله شد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت وگو با کارآفرین نیوز در خصوص وضعیت بازار سکه و طلا در روزهای اخیر گفت: در روزهای اخیر روند قیمت سکه و طلا نزولی بوده است.

محمد کشتی آرای  اظهار کرد: قیمت اونس جهانی و قیمت ارز امروز با افت قیمت مواجه بوده اند و به همین دلیل نسبت به ابتدای هفته قیمت ها کاهش پیدا کرده است به گونه ای که سکه طرح قدیم با کاهش ۹۷ هزار تومانی نسبت به روز گذشته، ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

وی افزود: امروز قیمت نیمه سکه ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۴۹۳ هزار تومان بود، همچنین سکه گرمی ۲ میلیون و ۱۹۷ هزار تومان و   هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱ میلیون و ۱۲۹ هزار تومان معامله شدند.

کشتی آرای به کاهش دادوستد و رکورد در بازار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حباب قیمت سکه به ۴۸۰ هزار تومان رسیده است که این حباب به دلیل عدم عرضه سکه است.

وی علت روند نزولی بازار سکه و طلا را افزایش ارزش پول ملی عنوان کرد و گفت: از آنجایی که این روزها دولت به دنبال افزایش ارزش پول ملی است همین موضوع باعث شده قیمت ارز کاهش یابد، به طور طبیعی این کاهش بر روی قیمت طلا تاثیرگذار خواهد بود.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به افت قیمت اونس جهانی اشاره کرد و اظهار داشت: شرایط واکسیناسیون جهانی اوضاع اقتصادی کشورها را بهبود بخشیده است در نتیجه این موضوع بر روی خرید اونس جهانی تاثیر گذار بوده است و تقاضای خرید و سرمایه گذاری در این شرایط کاهش پیدا می کند.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ، به ۱۷۵۴ دلار رسید، این درحالی است که در ساعات اولیه معاملات تا سطح ۱۷۴۱ دلار و ۸۶ سنت عقب نشینی کرده بود که پایینترین قیمت از میانه های ماه آگوست (مرداد) بوده است.

براساس اظهار نظر کارشناسان،اعلام تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا، جذابیت سرمایه گذاری در طلا را کمتر کرده است.همچنین انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا در نشست سیاست پولی خود زمینه را برای تعدیل برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه مهیا سازد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =