اطلاعات ارائه شده از سوی معاونت مالی و امور مجامع بانک کارآفرین نشان می دهد، سپرده‌های بلندمدت این بانک در مردادماه سال جاری رشد سه‌درصدی را تجربه کرده است.

رشد سپرده‌های بانک کارآفرین در مردادماه

به گزارش کارآفرین نیوز، عملکرد ماهانه بانک کارآفرین در مرداد ماه نشان می دهد که سپرده های بلند مدت دوساله بیشترین مبلغ رشد را داشته است، براین اساس این سپرده ها حدود ۵ هزار میلیارد ریال (۳ درصد) رشد داشته اند.

همچنین در رتبه دوم بیشترین رشد سپرده های کوتاه مدت قرار داشته که حدود ۴ هزار میلیارد ریال رشد را تجربه کرده اند.

از طرفی گواهی سپرده عام با تقریباً یک هزار میلیارد ریال معادل ۷درصد بیشترین کاهش را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر در مرداد ماه، تسهیلات مرابحه ۹ درصد ( معادل ۱۸ هزار میلیارد)  و تسهیلات خرید دین ۱۷ درصد رشد داشته اند. بیشترین کاهش نیز به تسهیلات مشارکت مدنی اختصاص داشته که مبلغ این تسهیلات حدود ۸ هزار میلیارد ریال بوده است.

همچنین اطلاعات ارائه شده به بورس حکایت از این دارد که سپرده های بانک در مرداد ماه ۲.۷ درصد افزایش یافته است. تسهیلات بانک نیز در این مدت با افزایش ۳.۹ درصدی به ۳۲۴ هزار میلیارد ریال رسیده است.

از طرفی درآمد تسهیلات بانک کارآفرین در مرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ حدود ۱۲۰ درصد رشد داشته است. در واقع در طی ۵ ماه، بانک ۲۲ هزار میلیارد درامد کسب کرده است.

همچنین در پایان مرداد ماه تراز عملیاتی بانک مثبت ۳ هزار و ۷۳۹ میلیارد ریال شد، در حالی که این رقم برای مدت مشابه سال گذشته مثبت ۲۷۵ میلیارد ریال بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.