نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر دولت به منظور اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن اقدام به شناسایی و تهیه زمین برای ۲ میلیون نفر کرده است.

 تامین زمین؛ اولین گام دولت برای عمل به وعده‌ها

اسماعیل حسین زهی در گفت‌وگو با کارآفرین نیوز، با اشاره به مساله تامین مسکن اظهار کرد: بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن قرار است طی دوره چهار ساله، سالانه یک میلیون مسکن تامین شود.

وی افزود: در قالب این قانون، افراد فاقد مسکن در سامانه ای که طی هفته های آتی از سوی وزارت راه و شهرسازی راه اندازی می شود اقدام به ثبت نام می کنند.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر این اساس، افراد فاقد مسکن که به طور عمده از دهک های پایین بوده و تاکنون از تسهیلات دولتی مسکن استفاده نکردند می توانند در سامانه مذکور ثبت نام کنند.

وی گفت: افراد بعد از ثبت نام در این سامانه مورد راستی آزمایی قرار می گیرند و در صورت تایید در لیست مشمولان طرح قرار می گیرند.

حسین زهی اضافه کرد: شناسایی و تهیه زمین از سوی دولت زمینه ساز آغاز ساخت یک میلیون مسکن در سال است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی نیز به دنبال شناسایی زمین هایی است که می تواند برای ساخت مسکن در اختیار انبوه سازان قرار گیرد.

 تامین زمین؛ اولین گام دولت برای عمل به وعده‌ها

پرداخت تسهیلات کم‌بهره برای ساخت مسکن

طرح جهش تولید و تامین مسکن طی ماه های گذشته در مجلس به تصویب رسید و در حال حاضر با تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده است؛ اجرای این قانون طی چهار سال از سوی دولت لازم و ضروری است.

در قالب قانون مذکور قرار است تسهیلات ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی کم بهره برای ساخت مسکن پرداخت شود و منابع مالی اجرای آن از محل وصولی مالیات زمین و املاک، بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی، خط اعتباری ۵۰ هزار میلیارد تومانی مسکن مهر، وصولی مالیات بر خانه های خالی و مالیات بر سوداگری تامین شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =