معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از رصد هوشمند فعالیت های قماربازی خبر داد و گفت: تاکنون تخلف در حوزه کارت به کارت ۶۰ درصد کاهش‌یافته است.

 استراتژی بانک مرکزی در برخورد با قماربازان

به گزارش کارآفرین نیوز، «مهرداد محرمیان» اقدامات بانک مرکزی در حوزه مقابله با قمار را بر سه استراتژی استوار دانست و گفت: نخستین استراتژی ما نظارت هوشمند است و قماربازان و فعالان در این بخش باید بدانند که فعالیت‌های آنها رصد می‌شود و چنانچه فعالیت آنها جزئی باشد پیامک هشدار دریافت می‌کنند و چنانچه به قمار اعتیاد داشته و فعالیت مداوم داشته باشند پیامک‌های اخطار دریافت می‌کنند.

محرمیان به ارسال پیامک اخطار به افرادی که فعالیت مداوم در شبکه های شرط بندی داشته، اشاره کرد و افزود: ۷۵ درصد از این افراد پس از دریافت پیامک و اطلاع از رصد آنها توسط بانک مرکزی دیگر در این زمینه فعالیت نکردند.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، مشارکت را استراتژی دوم این بانک عنوان کرد و گفت: زیست‌بوم قمار به‌صورت لایه‌لایه و مشارکت افراد انجام می‌شود و براین‌اساس تصمیم گرفتیم ما نیز با نهادهای مختلف برای مقابله با این موضوع مشارکت کنیم و بنابراین مثلث دادستانی، بانک مرکزی و پلیس فتا با هم همکاری کنیم.

 استراتژی بانک مرکزی در برخورد با قماربازان

وی افزود: اقدام آگاهی‌رسانی، تشویقی و تنبیهی استراتژی سوم بانک مرکزی برای مقابله با قماربازی است و در سال ۹۸ وقتی درگاه‌های اینترنتی متخلف را جریمه کردیم ظرف مدت کوتاهی این فعالیت‌های غیرقانونی متوقف شد.

محرمیان، کارت به کارت را به عنوان راهکار اصلی فعالیت های قماربازی معرفی کرد و گفت: با برخوردهای انجام شده از آبان سال ۹۸ بر اساس آمار موجود ۶۰ درصد فعالیت‌ها کاهش‌یافته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =