مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران تغییر ساعت سالیانه را در کاهش مصرف برق موثر عنوان کرد.

تغییر ساعت در کاهش مصرف برق موثر است

به گزارش کارآفرین نیوز، مصطفی رجبی مشهدی دلایل تغییر ساعت در نیمه دوم سال را استفاده بیشتر از نور طبیعی روز و در نتیجه کاهش مصرف انرژی عنوان کرد و افزود: این اقدام در حال حاضر در بیش از ۷۰ کشور به همین منظور انجام می‌شود. حدود ۱۵۰ سال پیش هم برای صرفه‌جویی در مصرف شمع و یا زغال‌سنگ هم تغییر ساعت انجام می‌گرفته است.

تغییر ساعت و کاهش مصرف برق

رجبی مشهدی تاثیر تغییر ساعت را ۱.۵ درصد دانست و گفت: بررسی‌های چند سال اخیر نشان می‌دهد که این کاهش مصرف در نتیجه تغییر ساعت، حدود یک تا ۱.۵ درصد در کاهش مصرف برق تأثیر دارد که این میزان معادل مصرف برق استان سمنان در این دوره از سال است.

تاثیرگذاری تغییر ساعت در تابستان

سخنگوی صنعت برق در بخش دیگری از صحبت های خود به پیشنهاد این سازمان مبنی بر تغییر کار ادارت در فصل تابستان اشاره کرد و اظهار داشت: حتی در سال‌های اخیر ما درخواست کردیم که به‌منظور کاهش بیشتر مصرف در نیمه اول سال که محدودیت‌ها در تامین برق و فشار بر نیروگاه‌ها بیشتر است، ساعت کاری ادارات هم تغییر کند یعنی ادارات یک ساعت زودتر شروع به کار کنند تا با یک ساعت زودتر خاتمه دادن به کار و خاموش شدن وسایل سرمایشی مصرف، کاهش بیشتری پیدا کند.

تغییر ساعت در کاهش مصرف برق موثر است

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ضمن اشاره به تغییر چند باره ساعت در برخی از کشورها، گفت: تغییر ساعت تابستانی را تاثیرگذارتر از تغییر ساعت زمستانی دانست، حتی این تغییر ساعت در برخی از کشورها که عرض جغرافیایی بیشتری دارند تا چهار بار در سال یعنی هر سه ماه یک بار اتفاق می‌افتد و در هر نوبت بیش از یک ساعت است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.