شرکت فین‌تکی وایز (Wise) خدمت جدیدی ارائه کرده است که به کاربران اجازه می دهد با ارزهای مختلف در بورس سرمایه گذاری کنند یا دارایی خود را خرج یا تبدیل کنند.

خدمت جدید فین تک وایز برای سرمایه گذاری با ارزهای مختلف

به گزارش سی ان بی سی، شرکت فین‌تکی وایز (Wise)؛ استارتاپ فعال در زمینه پرداخت و انتقال بین المللی پول، سرویس جدیدی ارائه کرده است که مشتریان می توانند ۹۷ درصد از دارایی سرمایه گذاری خود را خرج یا منتقل و تبدیل کنند.این استارتاپ در یک سال اول پس از تأسیس (۲۰۱۲) در لیست ۲۰ استارتاپ برتر فناوری انگلیس قرار گرفت و در آمریکا نیز جزو ۵ استارتاپ ارزشمند معرفی شد که ارزش سرمایه گذاری دارد.

 قابلیت جدید سرمایه گذاری به کاربران اجازه می دهد با ارزهای مختلف در بورس سرمایه گذاری کنند و با دارایی خود را خرج کنند. سرویس جدید که با نام Assets (دارایی ها) معرفی شده است، به مشتریان امکان می دهد که در صندوق بین المللی سرمایه گذاری سهام بلک راک (BlackRock) نیز سرمایه گذاری کنند. بلک راک؛ ابر شرکت مالی چند ملیتی مستقر در نیویورک در ۱۹۸۸ تأسیس شد و در حال حاضر، بزرگترین شرکت فعال در زمینه مدیریت دارایی و سرمایه گذاری در دنیا است. صندوق سرمایه گذاری این ابرشرکت  شامل ۱۵۵۷ شرکت بزرگ دنیاست. هلدینگ این صندوق سرمایه گذاری شامل اپل، آمازون و الفبت است. الفبت؛ هلدینگ آمریکایی فناوری در سال ۲۰۱۵ تأسیس شد و شرکت گوگل نیز زیر مجموعه آن است.

کاربران از طریق سرویس جدید (Assets)، هر لحظه قادر خواهند بود ۹۷ درصد از دارایی سرمایه گذاری شده در حساب خود را با کارت اعتباری وایز خرج کنند یا سرمایه گذاری دیگری در آنسوی مرزها انجام دهند. یعنی مشتریان می توانند سرمایه گذاری خود را در بازار سهام انجام دهند اما در صورت ضرورت لحظه ای، می توانند در همان لحظه از دارایی خود استفاده و آن را خرج کنند.

خدمت جدید فین تک وایز برای سرمایه گذاری با ارزهای مختلف

کریستو کارمان (Kristo Kaarmann) مدیر اجرایی و هم بنیانگذار وایز می گوید: "مدیریت مؤثر و کارآمد نگهداری پول به ارزهای مختلف، کار دشواری است. مزیت مهم سرویس جدید وایز این است که مشتریان می توانند همه ارزهای رایج را به صورت همزمان در یک بستر مالی داشته باشند".

این شرکت فین‌تکی معروف اعلام کرده است که ۳ درصد از مبلغ سرمایه گذاری هر کاربر را به عنوان بافر (Buffer: ضربه گیر نوسانات نرخ ارزها) برای مواقع ضروری نوسانات شدید نرخ ارزها بلوکه می کند و برای جلوگیری از زیان شدید کاربران، در حساب کاربری آنها نگه می دارد. در  ژوئن ۲۰۲۰ (تیر)، تعداد کاربران وایز، بیش از ۸ میلیون نفر بوده است.

خدمت جدید فین تک وایز برای سرمایه گذاری با ارزهای مختلف

با مجوز سازمان رگولاتوری انگلیس، این قابلیت شگفت انگیز در حال حاضر برای حساب های کاربری شخصی و تجاری در انگلیس فعال است اما به زودی در تمام اروپا، کاربران می توانند مزایای این طرح بی نظیر را احساس کنند.

افزایش ورود و مشارکت سرمایه گذاران خرد به بازار سهام

سرویس جدید فین‌تک وایز، از نظر  میزان کارمزد با سایر پلتفرم های مشابه مانند فین تک آمریکایی رابین هود (Robinhood) و فین تک انگلیسی ریوالوت (Revolut) تفاوت اساسی دارد. کاربران وایز تقریبا" هیچ کارمزد جداگانه ای بابت تبدیل ارزها در این نوع انتقال، پرداخت نمی کنند. کارگزاری آنلاین رابین‌هود و ریوالوت نیز هر دو در زمینه سرمایه گذاری بین المللی در بازارهای سهام فعال هستند و در سال ۲۰۱۵ تأسیس شده اند. هزینه سالانه خدمات کلی وایز ۰.۵۵ درصد اعلام شده است. 

خدمت جدید فین تک وایز برای سرمایه گذاری با ارزهای مختلف

این سرویس ابتکاری پس از افزایش ورود و مشارکت سرمایه گذاران خرد که همیشه به دنبال روش های جایگزین برای حفظ قدرت و ارزش دارایی خود هستند، معرفی شد. با استفاده از این سرویس، قدرت مانور و ابتکار مالی کاربران بیشتر می شود و می توانند از دارایی های خود در سهام، برای خرید کالا یا انتقال و ارسال وجه به ارزهای گوناگون به سایر کشورها اقدام کنند. پس از عرضه اولیه وایز در ۷ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۷ خرداد) با حمایت گروه بانکی جی پی مورگان و گلدمن ساکس، این اولین نسخه اپدیت شده وایز است که منتشر می شود.

این اقدام برجسته، آغازی چشمگیر برای اقتصاد دولت انگلیس است که پس از برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) به دنبال تغییر سیستم عرضه اولیه در بورس لندن است تا برای شرکت های فناوری جذاب تر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.